Wziąłeś udział w spisie powszechnym? Wciąż może zadzwonić do ciebie rachmistrz

Box2 Wiadomości
fot. pixabay/ilustracyjne

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań dobiegł końca wraz z końcem września. Nie oznacza to jednak, że nie otrzymamy już telefonu od rachmistrza spisowego. W listopadzie ma się bowiem odbyć badanie kontrolne, którego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w trakcie spisu.

Badanie kontrolne przeprowadzane będzie od 12 do 24 listopada. Realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które wypełniły obowiązek spisowy. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym.

REKLAMA

Wyniki badania pozwolą też w przyszłości udoskonalić spisy i badania reprezentacyjne. Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania. Całość powinna zająć około 10 minut.

Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty czy majątek. Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99. Dane, które podamy w trakcie badania kontrolnego, podobnie jak w przypadku samego spisu, podlegają prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *