Wystawa fotografii sportowej przed Urzędem Marszałkowskim

Sport
fot. materiały prasowe

Na ul. Plac Teatralny 2 przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu do połowy marca będzie można oglądać wystawę fotografii sportowej autorstwa Aleksandry Szmigiel i Pawła Skraby pod tytułem: „Kujawy i Pomorze zimową stolicą lekkiej atletyki”.

Toruń gości w tym roku najważniejsze krajowe i międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne. Przez wielu nasze miasto jest już nazywane zimową stolicą lekkiej atletyki.

REKLAMA

Na wystawę składają się najlepsze zdjęcia z zawodów lekkoatletycznych, które odbywały się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w województwie kujawsko-pomorskim.

Na zdjęciach znajdziecie między innymi bijącego rekord świata w skoku o tyczce Armanda Duplantisa, czy spektakularnie finiszującego Marcina Lewandowskiego, który cieszył się ze zwycięstwa już przed metą.

– Osobiście uważam, że w pracy fotografa sportowego bardzo ważne jest zapisywanie na zdjęciach ważnych fragmentów historii lekkiej atletyki. Tak właśnie stało się w Toruniu. Zapisała się tu piękna historia i emocje. – opowiada Aleksandra Szmigiel, współautorka wystawy.

Aleksandra Szmigiel to była biegaczka, która od lat zajmuje się fotografią. Urodzona w 1988 roku absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

Drugi z autorów wystawy, Paweł Skraba, to mieszkający w Toruniu fotoreporter i dziennikarz specjalizujący się w tematach sportowych, pasjonat lekkoatletyki. Jest współautorem biografii Otylii Jędrzejczak “Otylia. Moja historia” oraz książki o Pawle Fajdku “Petarda. Historie z młotem w tle”.

Głównym mecenasem wystawy jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Organizację wystawy wsparły firmy Domtel-Sport oraz Tamex. Partnerem wystawy jest także producent medali MCC Medale, AWF Katowice oraz firma Mat-Bud.

Wystawę można oglądać na ul. Plac Teatralny 2 przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu do połowy marca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *