Wyśpiewa sobie sukces? Sebastian z Silna wystąpi dziś w The Voice of Kids!

Box2 Kultura Obrowo
Fot. Łukasz Piecyk

Sebastian Radzimski z Silna bierze udział w programie The Voice of Kids. W najbliższą sobotę (12 stycznia) spróbuje wyśpiewać sobie awans do kolejnego etapu. 13-latek nie ogranicza się wyłącznie do występów w TV. Włączy się również w akcję wspierającą tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 13 stycznia zaśpiewa wraz ze swoim zespołem na koncercie w Łysomicach.

Swoją przygodę z muzyką zaczął już w wieku 4 lat. Po prostu lubił sobie podśpiewywać pod nosem. Rodzice szybko zorientowali się, że ma słuch. Posłali go do szkoły muzycznej w Toruniu. Początkowo grał na keyboardzie, bardzo szybko przeszedł jednak na gitarę.

REKLAMA

Uparł się, żeby grać na gitarze – wspomina mama Sebastiana Elżbieta Kubiak-Radzimska. – Cóż z tego, skoro był wtedy za mały – miał 6 lat. Nie chciano go przyjąć do szkoły na ten instrument. Ale on się uparł. Udało się nam znaleźć nauczyciela, który zgodził się takiego malucha uczyć prywatnie. Pamiętam, że zakup gitary obwarowaliśmy umową: będziesz ćwiczył – będzie gitara. Zarzekał się, że chce. I wytrwał do dziś.

Sebastian od samego początku najbardziej lubił występowanie na scenie. Scena go pociągała. Bez względu na to, czy był perfekcyjnie przygotowany czy nie, zawsze chciał występować.

– Stając przed publicznością zachowywał się inaczej niż inni – dodaje mama Sebastiana. – Zawsze był sobą. Nie znał tremy. Choć teraz, kiedy ma już 13 lat, to się już powoli zaczyna zmieniać. Jednak ciągle nie paraliżuje go ona w żaden sposób. Mam wrażenie, że zachowuje się teraz bardziej dojrzale. Wcześniej nic go nie hamowało. Był w 100 procentach spontaniczny. Pamiętam, że kiedy byliśmy na ostatnim nagraniu w telewizji, ja bałam się za niego. Przeżywałam ogromy stres, że sobie nie poradzi. Ale on poradził sobie znakomicie za nas dwoje.

Sebastian jest autorem muzyki i słów do swoich piosenek. Słowa pisze po angielsku, którym to językiem włada biegle.

Ze swoją autorską piosenką wystąpił również w programie „Mam Talent”. Tam jednak nie udało mu się przejść do kolejnego etapu. Kiedy mu się to nie powiodło, postanowił wziąć udział w castingu do „The Voice of Kids”.

Na przesłuchaniach były tłumy, ponad 2 tys. osób – wspomina Elżbieta Kubiak-Radzimska. – Tego pierwszego dnia czekaliśmy ponad 12 godzin, ale i tak się nie dostaliśmy, bo było zbyt wielu chętnych. Uznaliśmy, że nie ma sensu czekać dalej i wróciliśmy do domu. Sebastian nie zamierzał jednak się poddać i wróciliśmy na przesłuchania raz jeszcze. I wtedy przeszedł eliminacje pomyślnie.

W szkole do której uczęszcza, nauczyciel założył zespół muzyczny. Sebastian został jego wokalistą i gitarzystą. Towarzyszą mu dwie bliźniaczki, z których jedna gra na perkusji, a druga na gitarze elektrycznej oraz sam nauczyciel grający na gitarze basowej. Mimo młodego wieku zespół nie wygląda wcale na dziecięcy. Brzmią bardzo dojrzale, a ich nagrania można posłuchać na kanale YouTube. I to właśnie oni wesprą tegoroczny Finał WOŚP-u występując na scenie w Łysomicach.

Na razie traktujemy to jako przygodę – przyznaje mama Sebastiana. – Nie jest to jeszcze zajęcie tak całkiem na serio, choć Sebastian chciałby związać swoją przyszłość z muzyką. Z drugiej strony w aranżacji są obecnie dwa kolejne jego utwory, które niedługo zostaną zarejestrowane w studio. Może w przyszłości nagrania te złożą się na płytę. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Czas pokaże. Jedno jest pewne: niezależnie od tego, co nasz syn postanowi, będziemy go w tym jako rodzice wspierać. Tymczasem będziemy trzymać kciuki za jego występ na antenie TV w kolejnym odcinku The Voice of Kids (12 stycznia).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *