Wypiekanie pierników, kolędy i spektakl dla dzieci… Warsztaty świąteczne ruszają dziś o 12 w Toruniu

Box2 Kultura Województwo
Taką oprawę miała ubiegłoroczna gwiazdka przed urzędem marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMKP

W niedzielę na placu przez urzędem marszałkowskim będzie można poczuć świąteczną atmosferę. A wszystko dzięki marszałkowskim warsztatom świątecznym. W program m.in. wypiekanie pierników i koncert kolęd.

Tegoroczne świętowanie przed urzędem marszałkowskim zaplanowano w najbliższą niedzielę (15 grudnia) w godz. 12-16. Spotkanie rozpocznie się od przemarszu Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży z Rynku Staromiejskiego na pl. Teatralny, który zamieni się w bożonarodzeniową wioskę pachnącą piernikami.

REKLAMA

– Zbliża się najpiękniejszy, najbardziej rodzinny okres w roku – święta Bożego Narodzenia. W czasie oczekiwania zapraszam mieszkańców i gości regionu na świąteczne spotkanie na placu przed Urzędem Marszałkowskim. Wspólnie będziemy wypiekać pierniki i zaśpiewamy kolędy. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – tak na niedzielną imprezę zaprasza jej gospodarz marszałek Piotr Całbecki.

Całbecki weźmie udział w pieczeniu pierników. Na uczestników z gorącą czekoladą czekać będzie Święty Mikołaj. We wspólnym kolędowaniu zaś wezmą udział Sara Pach, Slavic Voices oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacja z Torunia.

Podczas warsztatów będzie można przygotować ozdoby na świąteczne drzewko (zajęcia z animatorami z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka) lub odświętny stroik.

Zobaczymy także spektakl „Grudniowa opowieść” dla najmłodszych. Przeniesie on najmłodszych uczestników do zaczarowanego lasu, gdzie trójka przyjaciół szuka skradzionej choinki. Czeka nas też astronomiczna opowieść mulitmedialna „Skąd się biorą gwiazdy na choince”.

W programie także konkursy z nagrodami i fotobudki, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcia. Imprezę o godz. 16 zwieńczy uruchomienie iluminacji na choince przed urzędem marszałkowskim.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *