Wypadek na DK 10 w Brzozówce. Policja wprowadziła objazdy

112 Obrowo
Fot. KMP Toruń

Trzy osoby zostały ranne po wypadku, do którego doszło rano w Brzozówce, na drodze krajowej nr 10. Kierowca ciężarówki wjechał w samochód osobowy. Ten z kolei uderzył w poprzedzający go pojazd. Kierowcy, podróżujący w stronę Warszawy, kierowani są na objazdy.

Do wypadku doszło chwilę przed godz. 6.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 72-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki renault magnum, jadąc w kierunku Warszawy i dojeżdżając do skrzyżowania ze światłami, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

REKLAMA

– Podczas hamowania naczepa pojazdu skręciła i uderzyła w volkswagena polo stojącego na czerwonym świetle – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Siła uderzenia była tak duża, że polo uderzyło w volkswagena golfa, który stal przed nim, a następnie wpadło do przydrożnego rowu. Do szpitala w Toruniu trafiły dwie osoby podróżujące volkswagenem polo oraz kobieta jadąca volkswagenem golfem.

Na miejscu pracują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Utrudnienia związane z usuwaniem skutków tego zdarzenia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut. Policjanci kierują ruchem na zorganizowane objazdy poprzez Osiek i Złotorię oraz drogi osiedlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *