Wyjazdy, spotkania animacyjne i rajdy rowerowe. Gmina Łubianka zaprasza na wakacyjne wydarzenia

Łubianka Wiadomości
Fot. Pixabay

Plecaki rozpakowane, książki schowane głęboko do szafy, czas więc rozpocząć wakacje! Na mieszkańców gminy Łubianka czeka mnóstwo atrakcji. Jakich? Przede wszystkim zajęć animacyjnych w świetlicach wiejskich, wyjazdów i rajdów rowerowych oraz harcerskich wypraw.

Pierwsza wycieczka dedykowana jest najmłodszym. W środę 3 lipca zaplanowano wyjazd do Teatru Baj Pomorski, na spektakl „Masza i niedźwiedź”. Tydzień później (9 lipca) mieszkańcy wybiorą się do Gdyni, by odpocząć nad morzem i zwiedzić największe atrakcje miasta. W ostatnim tygodniu miesiąca (24 lipca) Biblioteka – Centrum Kultury zorganizuje wyjazd do kina, a 12 sierpnia do Plenerowego Centrum Rozrywki.

REKLAMA

– Nad morze wrócimy także 20 sierpnia – mówi Danuta Kwiatkowska, dyrektor BCK w Łubiance. – Jesteśmy w trakcie organizowania pobytu w Krynicy Morskiej, na Mierzei Wiślanej. W kolejnym tygodniu (26 sierpnia) wspólnie wybierzemy się do Wioski Ginących Zawodów, która znajduje się w Koronowie.

Przez całe wakacje prężnie działać będą także harcerze. Mimo że drużyna powstała dopiero w tym roku, zuchy uczestniczyły już w kilku ciekawych spotkaniach i wyprawach. W środę 17 lipca wezmą udział m.in. w Harcerskim Biwaku. Przygotują własne obozowisko, będą pełnić warty i zorganizują dla siebie gry oraz zabawy. Wakacyjne zjazdy zaplanowano na 10 lipca oraz 7, 14 i 21 sierpnia, w godz. od 17.00 do 19.00.

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu BCK zaprasza także do udziału w rajdach rowerowych.

– Zaplanowaliśmy trzy wyjazdy – 5 i 19 lipca oraz 9 sierpnia – dodaje Danuta Kwiatkowska. – Najbliższy rajd rozpoczynamy pod świetlicami wiejskimi i biblioteką, a kończymy w Gminnym Parku Kultury. Tam czekać będą na wszystkich grill i wspaniałe zabawy. Na kolejną przejażdżkę wyruszymy na toruńską Barbarkę, a w sierpniu skierujemy się na rowerach w stronę zabytkowego wiatraka w Bierzgłowie, gdzie zorganizujemy warsztaty dożynkowe.

Równolegle w gminie prowadzona będzie liga piłki nożnej. Pierwsze zmagania już za nami. Piłkarze spotykają się co poniedziałek i środę na boisku orlik w Brąchnowie. Rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. Wielki finał rozegrany zostanie 17 lipca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, puchary i medale.

Od poniedziałku do piątku, w godz. od 12.00 do 16.00, odbywają się zajęcia z animatorami. W świetlicy wiejskiej w Bierzgłowie, Brąchnowie, Łubiance i Wybczu zajęcia realizowane są we wtorki i piątki. W Biskupicach – w poniedziałki i czwartki, w Pigży – poniedziałki, środy i czwartki, w Przecznie w środy, w Wymysłowie w środy i czwartki, a w Zamku Bierzgłowskim w każdy pierwszy i trzeci dzień tygodnia.

Tegoroczne wakacje zwieńczone zostaną „Słonecznym Zakończeniem Lata” i turniejem sołectw. Wydarzenie odbędzie się 1 września w Gminnym Parku Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Czerwone Gitary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *