Wycinka drzew i rozbiórka zbędnych obiektów – ruszyła modernizacja Szkoły Podstawowej w Ostaszewie

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane

Rozpoczęła się modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Ostaszewie. W połowie listopada podpisano umowę z wykonawcą, a już po dwóch tygodniach wykonano pierwsze prace rozbiórkowe.

Robót podjęła się firma Koga Inwestycje Budowlane z Bydgoszczy. Prowadzone obecnie działania dotyczą rozbiórki zbędnych obiektów i wycinki drzew. W szkole zaś organizowana jest praca dydaktyczna.

REKLAMA

– Działania te mają umożliwić bezpieczne rozpoczęcie jednego z trudniejszych elementów budowy, czyli robót ziemnych – zaznacza wójt gminy Piotr Kowal. – Dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego ułożono nowy plan zajęć i dyslokowano oddziały klas „0” oraz jedną, w której uczą się dzieci starsze.

Lekcje dla najmłodszych będą prowadzone w świetlicy wiejskiej w Ostaszewie. Dla młodzieży dostosowano część jednej z największych sal w budynku głównym placówki. Rozwiązanie to wypracowano wraz z rodzicami uczniów. Poza przedstawieniem pomysłów na reorganizację pracy szkoły aktywnie włączyli się także w przeprowadzkę.

– Za tę pomoc serdecznie państwu dziękujemy – dodaje przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski. – Dzięki wspólnemu podejściu do problemu jesteśmy krok do przodu i stwierdzamy, że przeprowadzkę przeszliśmy bezkonfliktowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *