Wszystko w jednym miejscu. Nowa aplikacja dla kujawsko-pomorskich rolników

Box2 Wiadomości
Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać na telefon ze sklepu Google Play. Fot. Łukasz Piecyk

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza uruchomiła oficjalną aplikację, dedykowaną wszystkim osobom, zainteresowanym aktualnościami z branży rolniczej. To mobilny informator, który pozwoli uniknąć przegapienia ważnych informacji. Terminy, wnioski, ogłoszenia, porady prawne. Wszystko, co istotne, zawsze pod ręką.

Konieczność sprawdzenia harmonogramu naboru wniosków, kalendarza obowiązków rolnika, terminów szkoleń, aktualnych ogłoszeń czy warunków udziału w programach ministerialnych… Życie współczesnego rolnika nie jest łatwe. Musi on na bieżąco śledzić najważniejsze informacje, publikowane nie tylko przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą, ale też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajową Radę Izb Rolniczych czy Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Samodzielne wyszukiwanie informacji na stronach internetowych każdej z tych instytucji z osobna zabiera dużo czasu. Rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji KPIR. Od tego momentu nie trzeba będzie śledzić wiadomości branżowych. Aplikacja automatycznie zbierze je wszystkie w jednym miejscu i będzie przekazywać w postaci powiadomień na telefonie. Dostarczy wieści o funkcjonowaniu KPIR, wystąpieniach przedstawicieli Izby i Ministra Rolnictwa, projektach ministerialnych, konferencjach branżowych, konkursach dla osób z obszarów wiejskich. Za jej pomocą udostępnianie będą także linki do programów telewizyjnych o tematyce rolniczej i odnośniki do innych izb  rolniczych oraz instytucji współpracujących. To jednak nie wszystko.

REKLAMA

Rolnik w aplikacji będzie mógł sprawdzić szczegółową prognozę pogody, aktualne notowania cen rolniczych, a nawet opinie prawne, rozwiewające wątpliwości w kwestiach nurtujących kujawsko-pomorskich gospodarzy. W aplikacji znajdą się też informacje o ubezpieczeniach TUW dla rolników czy zapowiedzi popularnego miesięcznika „Wieś Kujawsko-Pomorska” – tłumaczy Liliana Grabianka, administrator aplikacji Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Użytkownik będzie mógł w aplikacji zaznaczyć, które informacje go interesują i z jakiego zakresu tematycznego chce otrzymywać wiadomości. W aplikacji znajdują się także informacje na temat władz Izby i jej przedstawicieli w komisjach oraz obszerna baza adresowa wszystkich biur powiatowych KPIR. Aplikacja udostępnia poza tym dostęp do strefy członkowskiej poszczególnych rad powiatowych.

Aplikacja pozwoli również na przesyłanie z terenu różnych informacji, które będą mogła następnie przekazać do wiadomości innym użytkownikom – dodaje Liliana Grabianka.

Narzędzie jest w pełni darmowe, a żeby z niego skorzystać wystarczy smartfon z systemem operacyjnym Android. Aplikację trzeba pobrać na telefon. W tym celu można wejść na stronę Google Play i wpisać w wyszukiwarkę nazwę aplikacji, czyli KPIR. Następnie należy zainstalować ją na telefonie i od razu można zacząć korzystać z oferowanych możliwości. Innym sposobem jest zeskanowanie kodu QR, dzięki któremu będzie można pobrać aplikację automatycznie.

Aplikacja będzie oczywiście ewoluowała w zależności od zapotrzebowania na różne typy usług. Dopuszczamy możliwość dodawania nowych funkcjonalności i modyfikowania opcji w zależności od sygnałów, które będą do nas docierać od użytkowników – podsumowuje Liliana Grabianka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *