Wsparcie psychologiczne on-line. Ruszył projekt Fundacji ADRA

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Epidemia koronawirusa odbiła się negatywnie na wielu sferach życia codziennego. Spowodowała problemy na rynku pracy, ale też wymusiła wprowadzenie licznych obostrzeń. Lęk przed pandemią rozrósł się do tego stopnia, że wiele instytucji i organizacji wyszło z inicjatywą wsparcia psychologicznego dla osób, które nie radzą sobie z kryzysem. 

Potrzeby społeczne dostrzegła m.in. Fundacja ADRA Polska, która uruchomiła grupy wsparcia online, których poprowadzeniem zajmą się wykwalifikowani specjaliści. W obecnej sytuacji wiele osób może nie być pewnych swojej sytuacji na rynku pracy czy po prostu funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Niektórzy mogą sobie nie radzić z napięciem emocjonalnym. 

REKLAMA

Projekt „Równoważnia” realizowany przez Fundację ADRA Polska zakłada prowadzenie grup wsparcia, do których zgłaszać się może każdy, kogo dotknęły wspomniane problemy. Udział w grupach zapewnia przede wszystkim anonimowość i możliwość bezpiecznego opowiedzenia o swoich doświadczeniach, przeżyciach czy pomysłach. Dzięki wymianie swoich historii można zobaczyć, jak z podobnymi problemami radzą sobie inni i uzyskać wsparcie. 

Aktywne uczestnictwo w grupie to pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, także dodatkowo również praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia – komentuje Magda Matuszewska, koordynator akcji z Fundacji ADRA Polska.

Grupy wsparcia funkcjonować będą z udziałem specjalistów. Wszystko odbywać się będzie bowiem pod okiem psychologów, trenerów, doradców zawodowych, terapeutów i coachów. Dzięki specjalnym metodom wykorzystywanym w ramach „Równoważni” jeden opiekun będzie mógł zajmować się pomocą nawet 144 osobom. 

Już teraz otrzymujemy dużo zgłoszeń, co pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc – dodaje Magda Matuszewska.

Udział w spotkaniach jest darmowy. Z uwagi na to, że zajęcia odbywać się będą online, wymagane jest jedynie posiadanie komputera z dostępem do internetu. Aby dołączyć do grupy wsparcia, należy wejść na stronę www.adra.pl/kryzys, a następnie wypełnić formularz. Fundacja będzie odpowiadać na zgłoszenia. Osoby potrzebujące będą mogły dołączyć później do wspomnianych grup wsparcia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *