Wsparcie od ROPS-u dla domów pomocy społecznej w regionie

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot.

70 tys. par rękawiczek i 13 tys. masek – to tylko część środków ochrony osobistej, przekazanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu dla lokalnych DPS-ów w Browinie, Dobrzejewicach, Pigży i Wielkiej Nieszawce. Powiatowe jednostki otrzymały także wsparcie finansowe.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w czwartek 20 maja przekazał środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej dla domów pomocy społecznej w Browinie, Dobrzejewicach, Pigży i Wielkiej Nieszawce oraz do dwóch dziennych powiatowych ośrodków wparcia – w Chełmży i Osieku nad Wisłą. Łącznie przekazano 70 tys. par rękawiczek, 13 tys. maseczek jednorazowych typu FFP3 i FFP2, 325 kombinezonów ochronnych, 275 fartuchów ochronnych, 500 litrów preparatów do dezynfekcji powierzchni, blisko 8 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 15 termometrów bezdotykowych oraz 90 gogli i przyłbic ochronnych.

REKLAMA

Powiatowe jednostki otrzymały także środki finansowe. Zostaną one spożytkowane m.in. na zakup testów na koronawirusa dla pracowników i podopiecznych. Przekazanie materiałów odbyło się w ramach projektu pn.: “Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *