Wsparcie dla przedsiębiorców z RPO. Wiemy, kto skorzysta

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Ponad 25 mln zł – tyle wynosi łączna wartość wsparcia z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego, które trafia właśnie do 54 kujawsko-pomorskich małych i średnich firm. W poniedziałek odbyła się wideokonferencja przedsiębiorców z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim.

– W obliczu obecnego, wywołanego przez pandemię Covid-19  kryzysu ratunkiem dla regionalnej gospodarki są, poza rozwiązaniami teleinformatycznymi, właśnie innowacje i zbudowana na ich podstawie konkurencyjność naszych podmiotów biznesowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

W gronie beneficjentów znaleźli się przedstawiciele różnych branż – od sieci cukierni poprzez producentów odczynników dla służby zdrowia i kosmetyków po wytwórców konstrukcji stalowych. Wysokość dofinansowania pojedynczego projektu może sięgnąć 85%, czyli nawet do pół mln zł. 50 mln zł przekracza łączna wartość dotowanych przedsięwzięć.

Ze wsparcia skorzysta m.in. spółka Ars System z Małej Nieszawki, która zajmuje się wytwarzaniem kapsuł relaksacyjnych wykorzystujących efekt odcięcia osoby poddającej się terapii od wszelkich bodźców zewnętrznych (tzw. terapia REST). Wykorzystywane są one m.in. w ośrodkach spa. Tego typu terapia rodzaju łagodzi bóle kostno-mięśniowe i pozwala na poprawę stanów depresyjnych.

Wsparcie trafi także do firmy Faber z Włocławka, która lokalnie wiedzie prym w dziedzinie obróbki skrawaniem elementów metalowych. Dzięki temu możliwe będzie unowocześnienie wykorzystywanej technologii, ale też przede wszystkim utrzymanie miejsc pracy.

Jednym z beneficjentów zostanie również grudziądzka firma Bio-Ksel, zajmująca się produkcją aparatury do diagnostyki medycznej. Dzięki pomocy z RPO możliwe będzie sfinansowania prac badawczo-wdrożeniowych nad własnym, oryginalnym projektem analizatora do oznaczania układu krzepnięcia krwi. W planie jest także uruchomienie jego produkcji.

Pełną listę beneficjentów można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.