Wsparcie dla młodych sportowców. 1,5 mln z budżetu województwa

Box2 Samorząd Województwa Sport Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

1,5 mln zł z budżetu województwa zostanie przeznaczonych na wsparcie siedemdziesięciu klubów i stowarzyszeń sportowych z całego regionu. Zostaną przeznaczone m.in. na obozy sportowe dla młodych koszykarzy i siatkarzy, szkolenia dla początkujących wioślarzy, łuczników, bokserów, czy turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży

 – Sport jest, był i pozostanie jednym z podstawowych narzędzi wychowawczych, kształtujących ducha, ciało i wszystkie dobre cechy, które człowiek, jako dziecko, a potem dorosły, posiadać powinien. O tym, że warto wspierać sportowy rozwój dzieci i młodzieży świadczą świetne wyniki naszych młodych sportowców z regionu, wśród których nie brakuje medalistów olimpijskich i gwiazd ze światowej czołówki – mówi marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Wsparcie dla stowarzyszeń i klubów sportowych zostało przez zarząd województwa podzielone w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych, działających w tym zakresie. Środki w wysokości 1,5 mln zł zostały rozdysponowane między 70 klubami sportowymi. Przeznaczone będą na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych.

Pełna lista dofinansowanych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *