Wsparcie ARiMR dla rolników. Pomoc suszowa i dopłaty do materiału siewnego

ARiMR Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa sukcesywnie realizuje wypłaty środków w odpowiedzi na wnioski, składane przez rolników. Wznowione zostały wypłaty tzw. pomocy suszowej. Na finiszu są już także wypłaty do materiału siewnego. Na konta rolników w ostatnim czasie wpłynęło już ponad 150 mln zł.

Pomoc suszowa przeznaczona jest dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

REKLAMA

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2.3 mld zł – informuje Monika Galińska, spec. ds Informacji i Promocji w kujawsko-pomorskim oddziale regionalnym ARiMR.

Najnowsza pula środków na realizację wypłat z pomocy suszowej to 280 mln zł. ARiMR w przeciągu kilku ostatnich dni wypłaciła już rolnikom 93 mln zł. Finalizowana jest także wypłata dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. O przyznanie tego typu dopłat wnioskowało w zeszłym roku 70 tys. rolników, a rząd przeznaczył na realizację programu 75 mln zł. Do końca kwietnia ARiMR wypłaciła ok. 62 mln zł dla ponad 56 tys. rolników. Przypominamy, że w 2020 r. zmienił się termin naboru wniosków o dopłaty do materiału siewnego.

Będzie je można składać w biurach powiatowych ARiMR od 25 maja do 25 czerwca – informuje Monika Galińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *