Wręczono dofinansowania z RPO. To prawie 4,5 mln zł

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wręczenie umów RPO, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wczoraj w urzędzie marszałkowskim w Toruniu marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wręczyli umowy o dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łączna kwota wsparcia dla projektów to 4,5 mln zł.

– Wśród dofinansowanych zadań znalazł się wysoko oceniony przez Komisję Europejską projekt Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości zakładający kolejne instrumenty wsparcia przedsiębiorców. Satysfakcjonujące są także projekty termomodernizacji, które nie tylko wpływają na ochronę środowiska, ale także na poprawę ekonomii funkcjonowania instytucji, które je realizują, a najlepszym przykładem na to, że inwestycje są odpowiedzią na oczekiwania lokalnych społeczności, jest kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym – mówił marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Projekt dotyczący wspomnianego Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości wsparły aż 2 mln zł i posłuży poszerzeniu zakresu usług dla przedsiębiorców. Kolejne 1,8 mln trafi do powiatu nakielskiego, gdzie zostanie wykorzystane do termomodernizacji dwóch obiektów – budynku administracyjnego przy ulicy Kcyńskiej 34a w Szubinie i siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią. Z kolei kwotą 750 tys. zł zostały dofinansowane projekty nowych obiektów sportowych (tory pumptrack i skatepark) oraz plac zabaw w Lubiczu Górnym. Szczegóły na temat dofinansowanych projektów dostępne są tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *