WOŚP w Łysomicach. Sztab przygotowuje wiele atrakcji

Box1 Łysomice Wiadomości
27. Finał WOŚP w Łysomicach. Fot. Łukasz Piecyk

Zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zostaną zorganizowane jednodniowe zbiórki publiczne. Zebrane fundusze będą przeznaczane na zakup sprzętu medycznego. Gmina Łysomice również w tym roku zagra z własnym sztabem. Czy uda się pobić kolejny rekord?

Suma zebrana na poprzednim finale WOŚP w łysomickim sztabie była rekordowa. Mieszkańcy na cele charytatywne przekazali łącznie ponad 100 tysięcy złotych. W ramach zbiórki zorganizowano między innymi turniej halowy piłki nożnej, wystawę zwierząt egzotycznych, biegi czy licytacje. Sztab Łysomice liczy na to, że w trakcie 28. Finału uda się pobić kolejny rekord. Co zaplanował na ten dzień?

REKLAMA

12 stycznia 2020 roku z okazji 28. Finału WOŚP w Łysomicach zagra orkiestra, a pieniądze do puszek będzie zbierać 60 wolontariuszy. Główne atrakcje zostaną zorganizowane na salach gimnastycznych w szkołach podstawowych w Łysomicach i w Turznie. Możemy spodziewać się występów, przygotowanych przez uczniów szkół oraz licznych licytacji. Co roku dużą popularnością cieszą się także wydarzenia sportowe, więc nie zabraknie ich także w drugą niedzielę stycznia. Chętni będą mogli wziąć udział w 10-kilometrowym Biegu dla WOŚP. Odbędzie się także turniej halowy piłki nożnej w szkole w Świerczynkach.

Sztab WOŚP w Łysomicach prężnie działa już teraz. Można mu między innymi przekazać nietrafione prezenty świąteczne, które zostaną przekazane na licytację. Niechciane przedmioty można oddawać do bibliotek publicznych na terenie gminy. Wiadomo, że w tym roku na licytacjach w Łysomicach będzie można zdobyć atrakcyjne vouchery, chociażby do Filharmonii Pomorskiej czy na indywidualny trening z mistrzem Europy Jakubem Kościechą.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na sprzęt diagnostyczny i leczniczy, niezbędny w dziecięcej medycynie zabiegowej, zwłaszcza w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *