WOŚP w gminie Łysomice. Mieszkańcy przybiegną z… Warszawy!

Łysomice Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem w niedzielę 13 stycznia zagra już po raz 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane do puszek i z licytacji pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Akcję tradycyjnie wspierać będzie gmina Łysomice.

– W tym roku chcemy zaangażować mieszkańców gminy w sportowe wydarzenia, których przygotowaliśmy wiele – mówi wójt Piotr Kowal. – Pod hasłem „Sporto-WOŚP” i dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Dla nas” zorganizujemy Halowy Turniej Piłki Nożnej, Turniej Piłkarzyków, Rajd Rowerowy wokół jeziora w Kamionkach oraz prawdziwą „bombę”- sztafetę rowerową i biegową z Warszawy do Łysomic.

REKLAMA

W sobotę 12 stycznia, w przeddzień wielkiego Finału, w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Świerczynkach odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem drużyny Mustang Ostaszewo. W rozgrywkach udział wziąć mogą 6-osobowe drużyny. Wpisowe opłacone przez zawodników zasili konto Orkiestry. Zapisy trwają do 5 stycznia.

– Głównym miejscem zabawy będzie Szkoła Podstawowa w Łysomicach – mówi Justyna Paczkowska, koordynatorka sztabu. – Jednak wydarzenia, które przygotowaliśmy dla mieszkańców, obejmą teren całej naszej gminy.

Autorską inicjatywą wolontariuszy i mieszkańców będzie sztafeta biegowa oraz rowerowa. Śmiałkowie wyruszą spod warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, by dotrzeć do Łysomic.

W biegu udział weźmie 44 zawodników oraz 22 rowerzystów, którzy ze stolicy do łysomickiej szkoły dostarczą symboliczne serce.

– Takiej inicjatywy nikt w Polsce jeszcze nie podjął – komentuje wójt Piotr Kowal. – Chcemy aktywnie, a przede wszystkim pomysłowo, włączyć się w pomoc najmłodszym. Cytując Jerzego Owsiaka, u nas też będzie się działo!

Spod budynku Szkoły Podstawowej w Turznie, w której funkcjonować będzie drugi sztab 27. Finału WOŚP, wyruszą w 10-kilometrową trasę biegacze. Sportowcy przebiegną przez Kamionki Duże i Gostkowo.

W gminie Łysomice nie brakuje również miłośników dwóch kółek. W trakcie niedzielnego Finału zmierzą się oni w rowerowym rajdzie na dystansie 13 km dookoła Jeziora Kamionkowskiego. Ze startu wspólnego wyruszą o godz. 10.00. Wpisowe to koszt min. 50 zł.

W Szkole Podstawowej w Łysomicach zaplanowano zaś turniej w piłkarzyki. Zawody przeprowadzi mistrz Polski w piłkarzykach Tomasz Kowalski. Wpisowe dla 2-osobowej drużyny wynosi min. 70 zł.

– Zmagania rozpoczną się o godz. 15. Będzie to turniej rodzinny, a w skład każdego teamu wchodzić musi jedna osoba dorosła oraz dziecko poniżej 14. roku życia.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łysomicach przez cały dzień trwać będą także zabawy dla najmłodszych. Tam skorzystać będzie można z fotobudki czy spotkać się z postaciami z filmu „Star Wars”. Nie zabraknie tradycyjnych licytacji, w tym przedmiotów najbardziej wyczekiwanych – kryształowych serduszek WOŚP.

– Przedmioty na aukcję powoli już do nas trafiają – zaznacza Justyna Paczkowska. – W międzyczasie opracowujemy także plan całego wydarzenia. W niedzielne popołudnie z pewnością będą z nami młodzi artyści ze szkół w gminie, zespół ze szkoły muzycznej Riff i sportowcy.

Tradycyjnie na ulicach gminy kwestować będą wolontariusze. Każdy z nich zaopatrzony zostanie w oficjalną legitymację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dedykowaną akcji skarbonkę.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *