WOŚP w gminie Lubicz. Co się działo, ile uzbierano?

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Sztab WOŚP Lubicz Dolny

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomimo obostrzeń pandemicznych, został zorganizowany w każdej z podtoruńskich gmin. Na mapie WOŚP-owego grania nie zabrakło także gminy Lubicz. Mieszkańcy mieli okazję dołączyć do charytatywnej akcji w każdym z 17 sołectw.

W niedzielę 31 stycznia na ulicę gminy Lubicz wyruszyły 4 busy, które dotarły do każdej z gminnych miejscowości. Mieszkańcy mieli okazję wesprzeć orkiestrowe puszki i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

REKLAMA

Pandemia wyzwoliła w nas wszystkich kreatywność i entuzjazm do czynienia dobra – komentuje Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu.

Country Event zorganizowało rajd samochodowy, odbyła się także akcja krwiodawstwa. Akcje, przygotowane przez sztabowców to także Bieg dla WOŚP, Spacer z Pupilem i morsowanie na jeziorze w Józefowie. Licytacje odbywały się on-line na Facebooku, na żywo transmitowane było także światełko do nieba, przygotowane przez strażaków z OSP. Przygotowano także teledysk do piosenki “Burza” Kamila Czeszela i nagrano balladę “Pani Twardowska” Adama Mickiewicza.

Łącznie na WOŚP 2021 w gminie Lubicz uzbierano ponad 118 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *