WOŚP w gminie Chełmża. Co się działo?

Box2 Gmina Chełmża
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

W gminie Chełmża Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku skromnie. Mała, lokalna akcja zainicjowana przez działające na terenie gminy Koło Kobiet Aktywnych „Od-Nova” była jedyną. Pandemia i wszechobecny sanitarny reżim okazały się zbyt wielką przeszkodą w zawiązaniu sztabu. Choć było skromniej niż zazwyczaj, to serca były jak zwykle wielkie.

– Co roku brałyśmy udział w WOŚP. Zawsze w czasie imprezy podsumowującej sprzedawałyśmy grochówkę, a cały dochód przekazywany był na rzecz Orkiestry. W tym roku jednak nic się nie działo – mówi Katarzyna Lewandowska, radna gminy Chełmża, działająca w Kole Kobiet Aktywnych „Od-Nova”.

REKLAMA

W tym roku nie było sztabu, ale były chęci. Telefon do centrali w Warszawie dał instrukcje co do tego, jak Koło może wesprzeć WOŚP, mimo braku sztabu. Po udanej weryfikacji „Od-Novie” udało się dołączyć do licytacji. Panie na aukcję wystawiły własnoręcznie wykonane ciasta.

– Nawet nie sądziłam, że będzie taki oddźwięk. Udostępniłyśmy to na stronie naszego Koła i spotkałyśmy się z naprawdę dużym zainteresowaniem – dodaje Katarzyna Lewandowska.

Na licytację trafiło 7 ciast, autorstwa członkiń Koła. Kwoty, za jakie zostały wylicytowane, robią wrażenie. Rekordzista zapłacił 315 zł za sernik, którego cena wyjściowa wynosiła 30 zł. Kwotę 300 zł przekroczyła także marcepanka. Niewiele mniej, bo 285 zł, zarobiła krówka. Z kolei szarlotka „poszła” za 270 zł. 29. Finał WOŚP, choć skromny, był z pewnością słodki.

Inicjatywę wsparło także Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża, które przekazało na aukcję grę „Bezpieczną drogą z ekologią”, opartą na mapie gminy. Ponadto urząd przekazał dwa ręczniki frotte z logo gminy. 

Łącznie panie z Koła Kobiet Aktywnych „Od-Nova” zebrały 1,8 tys. zł na rzecz Orkiestry. 

– Jak na tak małą akcję, jestem bardzo zadowolona – mówi Katarzyna Lewandowska. – Ludzie chcą brać udział w WOŚP, chcą pomagać. To akcja, która otwiera serca i łączy ludzi. 

Koło Kobiet Aktywnych udowodniło więc, że aktywne jest nie tylko z nazwy. Nie mając sztabu, a jedynie chęć niesienia pomocy, zorganizowało akcję na miarę swoich możliwości, która znacznie przekroczyła oczekiwania. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *