WOŚP w Chełmży. 29. Finał coraz bliżej

Box1 Chełmża
fot. kadr z wideo. Fb/WOŚP Sztab Chełmża 2021

W Chełmży powoli trwa odliczanie do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tamtejszy sztab stopniowo ujawnia coraz więcej informacji na temat samego przebiegu wydarzenia, jednak już od jakiegoś czasu wiadomo, że nie ma co liczyć na tradycyjne atrakcje – w tym roku Orkiestra zagra przede wszystkim online.

Pandemiczna rzeczywistość zmusiła do przeniesienia się do internetu. Mobilizacja w sztabach jednak nie zmalała. Praca wre, a finalne efekty będzie można oglądać już w najbliższą niedzielę. Chełmżyński sztab Orkiestry z mieszkańcami komunikuje się głównie za pośrednictwem profilu na Facebooku. To właśnie tam można znaleźć pełną listę stacjonarnych puszek, ale też informacje na temat wystawianych na licytację przedmiotów. A te prezentują się okazale. Na aukcji, poza gadżetami z logo WOŚP, będzie można nabyć m.in. książki z podpisem Roberta Małeckiego czy autografy Artura Barcisia, Pawła Fajdka, Roberta Korzeniowskiego, Grażyny Torbickiej i Elżbiety Dzikowskiej.

REKLAMA

Jeszcze w zeszłym roku wystartowała e-skarbonka. Pieniądze można więc było do tej pory wpłacać online, wspierając Orkiestrę w pomaganiu. Granie wspiera także miasto. Do licytacji dołączył burmistrz Jerzy Czerwiński. Wiemy jednak, że burmistrz na 29. Finał – choć odbywający się w niezwykłych warunkach – zapatruje się optymistycznie.

– Najważniejsze jest to, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal gra i będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej. Myślę, że Chełmża jak co roku zaznaczy swoją obecność w tej pięknej akcji niesienia pomocy. Tak jak cała Polska, damy radę – przekonuje Jerzy Czerwiński. 

Wolontariuszy WOŚP na ulicach rozpoznać będzie można po identyfikatorach. Na puszkach znajdować się będą widoczne numery, przypisane do konkretnego wolontariusza. W tym roku nie będą oni samodzielnie naklejać serduszek. Ci, którzy wrzucą do puszki pieniądze, tradycyjne czerwone serduszka dostaną do ręki. 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Gramy z głową!”. Pieniądze zbierane będą tym razem na wsparcie dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tak wygląda harmonogram tegorocznego finału WOŚP w Chełmży:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *