Wójtowie z całej Polski z wizytą w gminie Chełmża. Co u nas robili? [ZDJĘCIA]

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

Blisko 30 osób w ramach Akademii Wójta odwiedziło w minionym tygodniu gminę Chełmża. Co zobaczyli samorządowcy?

Akademia Wójta to cykl spotkań dla aktywnych wójtów, który organizują wspólnie Fundacja Wspomagania Wsi i Mazowieckie Stowarzyszenie Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa informacyjnego. Tym razem zawitała ona do gminy Chełmża.

REKLAMA

30-osobową grupę przyjął wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki, który był jej przewodnikiem.

Trasa wizyty rozpoczęła się od galerii Stara Szopa w Grzywnie i poprowadziła dalej przez takie miejscowości, jak: Brąchnówko (zrewitalizowany zespół pałacowo-parkowy, siedziba LGD Ziemia Gotyku i CIK Gminy Chełmża), Kończewice (rewitalizowany teren, obiekty sportowe), Zalesie (zrewitalizowany teren). Podsumowanie wizyty miało miejsce w Zelgnie – informuje Urząd Gminy Chełmża.

W Zelgnie goście poznali obiekty znajdujące się w obszarze Centrum Kultury i Tradycji: zabytkową pastorówkę i pracownię Malwa. Następnie odwiedzili Bibliotekę Samorządowej, gdzie obejrzeli filmy promocyjne.

Wszyscy byli pod wrażeniem tego urokliwego miejsca w Zelgnie, jakim jest funkcjonująca Pastorówka i jej otoczenie. Zapewne długo będą nas jeszcze wspominać i kto wie, czy nasi goście nie zechcą jeszcze wrócić do tego miejsca w naszej gminie. A to bardzo cieszy i pokazuje, że jako samorząd i mieszkańcy mamy czym się chwalić – pisze urząd gminy.

Akademia Wójta odbywa się dwa lub trzy razy w roku w różnych częściach Polski. Poszerza wiedzę samorządowców na temat zmieniającego się prawa, sprawnego zarządzania zespołem czy efektywnego komunikowania się z otoczeniem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *