Wójt gminy Chełmża powołany do Rady Programowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa przy okazji wystawy o Nawrze

Box2 Gmina Chełmża
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki został powołany do Rady Programowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu. Powołaniu Rady towarzyszyło otwarcie wystawy „Pałac w Nawrze – architektura i ludzie” przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa to instytucja mająca na celu podkreślanie wartości i znaczenia dziedzictwa kulturowego regionu. Zajmie się m.in. przywróceniem dawnej świetności zespołowi pałacowo-parkowemu w Nawrze, w którym powstanie Muzeum Ziemiaństwa im. rodziny Sczanieckich. Miejsce to będzie kultywować bogate tradycje, historię i osiągnięcia rodów ziemiańskich, a także dorobek kultury wiejskiej.

REKLAMA

W otwarciu wystawy poświęconej pałacowi w Nawrze uczestniczyli przedstawiciele władz gminy i sami mieszkańcy Nawry, a także dyrektor Centrum Dziedzictwa dr Marek Rubnikowicz. Instytucja zarządza obecnie pałacem w Nawrze po tym, jak rodzina spadkobierców rodziny Sczanieckich zdecydowała się przekazać go marszałkowi województwa na cele społeczno-kulturalne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *