Województwo przeznaczy prawie 6 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wręczenie umów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lokalne samorządy otrzymają dotacje na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie w wysokości blisko 6 mln zł popłynie z budżetu województwa.

We wtorek 7 lipca w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie umów. Wzięli w nim udział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. 

REKLAMA

– Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych i poprawiają komfort ich codziennej pracy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku 5,96 mln zł trafi do gmin i posłuży realizacji 64 inwestycji drogowych z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 19 powiatach. Środki udało się wygospodarować dzięki należnościom i opłatom rocznym z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. Zarząd województwa dokonuje podziału pieniędzy na wniosek samorządów z regionu. Dzięki dofinansowaniom możliwe będą modernizacje dróg, polegające na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. W tym roku z wojewódzkiego budżetu wybudowane lub zmodernizowane będą łącznie 42,3 km dróg dojazdowych do pól uprawnych.

Lista inwestycji dofinansowanych w tym roku dostępna jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *