Własnoręcznie przygotuj ozdoby na święta. Biblioteki w gminie Łysomice zapraszają

Łysomice Powiat toruński
Fot. Pixabay

W gminie Łysomice trwają warsztaty tworzenia wielkanocnych stroików. Mieszkańcy spotykają się w filiach Gminnej Biblioteki Publicznej i w świetlicach wiejskich, by własnoręcznie przygotować ozdoby na świąteczny stół.

Pierwsze spotkanie odbyło się 9 kwietnia w Gostkowie, w filii Gminnej Biblioteki Publicznej.

REKLAMA

– Mieszkańcy na takie warsztaty czekają z dużym zainteresowaniem – mówi Beata Finc, kierownik placówki. – Tym razem do tworzenia ozdób zaprosiliśmy 20 osób – zarówno dzieci, jak i osoby dojrzałe. Wspólnie, własnoręcznie, układali kompozycje z bukszpanu, kwiatów z krepy i gotowych elementów. Tak tworzyli niezwykłe wielkanocne koszyczki i ozdoby na świąteczne stoły.

Warsztaty stały się okazją nie tylko do wspólnie spędzonego czasu, ale także do integracji z innymi mieszkańcami. Tak właśnie było w mijającym tygodniu w Turznie, Łysomicach i Kamionkach Dużych.

Kolejne spotkania odbędą się 12 kwietnia o godz. 17.00 w filii GBP w Lulkowie, 15 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece w Zakrzewku, a o 17.15 w Ostaszewie. Dodatkowe zajęcia przeprowadzone zostaną w Kamionkach Małych (15.04), a dzień później w świetlicy wiejskiej w Papowie Toruńskim.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *