Włamanie w Skąpem. Pojechał na ryby i znalazł u kolegi skradziony sprzęt

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W nocy 24 lipca w miejscowości Skąpe w gminie Chełmża doszło do włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży. 26-letni złodziej okazał się amatorem sprzętu wędkarskiego. Pokrzywdzony odnalazł ten sam sprzęt u swojego kolegi.

Cała sprawa wyszła na jaw pod koniec lipca. Okradziony mężczyzna pojechał na ryby do swojego kolegi. Poprosił go o pożyczenie jednego z akcesoriów wędkarskich. Kolega pokrzywdzonego zgodził się i wskazał pomieszczenie, w którym magazynował tego typu osprzęt. Gdy pokrzywdzony wszedł do pomieszczenia w poszukiwaniu odpowiednich akcesoriów znalazł… swój własny sprzęt, skradziony kilka dni wcześniej.

REKLAMA

Okazało się, że kolega pokrzywdzonego kupił sprzęt od przypadkowej osoby. Policjantom z Chełmży udało się ustalić, kim był sprawca. 26-letni mieszkaniec gminy Chełmża został 29 lipca zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że kradzież spławików i sprzętu wędkarskiego nie była pierwszą, jakiej się dopuścił. Wcześniej kradł opał i elektronarzędzia.

Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *