Włamali się do domku na terenie Łysomic. Zostali zatrzymani

112 Box2 Łysomice
Fot. Łukasz Piecyk

Chełmżyńscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali sprawców włamania do jednego z domków jednorodzinnych na terenie gminy Łysomice.

Do włamania doszło pod koniec marca 2019 r. Sprawca wybił szybę i w ten sposób dostał się do domu. Ze środka skradł sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i rower. Straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

REKLAMA

-Kryminalni, którzy wnikliwie przeanalizowali ślady i dowody zebrane w miejscu przestępstwa wytypowali osoby, które mogły stać za tym włamaniem – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Prasowego KMP Toruń. – Zatrzymany 33-latek wyniósł rzeczy z domu, jego 27-letnia konkubina pomagała mu przenieść je przez ogrodzenie, a potem ukryć.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania pary, poza zabezpieczeniem skradzionego mienia, mundurowi skonfiskowali i zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę.

Kobieta już usłyszała zarzuty za pomoc we włamaniu. 33-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za włamanie i posiadanie narkotyków. Obojgu grozi teraz do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *