Włamał się do jednej z kamienic w Chełmży przez uchylone okno. To multirecydywista

112 Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Kryminalni z Chełmży zatrzymali wczoraj 47-latka z Grudziądza. Włamał się on do dwóch mieszkań w jednej z chełmżyńskich kamienic i ukradł laptopa, elektronarzędzia i armaturę łazienkową. Policjanci przez rok próbowali ustalić, kim jest.

Do włamań z kradzieżą w Chełmży doszło w październiku 2019 r. Przestępca wykorzystał uchylone okno w jednym z mieszkań i dzięki temu otworzył kolejne. Tak dostał się do dwóch mieszkań. Z pierwszego ukradł laptopa, a z drugiego – które akurat było w remoncie – elektronarzędzia i armaturę łazienkową. Śledczy zabezpieczyli ślady i rozpoczęli analizy. Ustalenie personaliów sprawcy i aresztowanie go zabrało im rok. Okazało się, że to 47-letni mieszkaniec Grudziądza.

REKLAMA

Jak się okazało taka działalność to dla niego nie pierwszyzna. Policyjne systemy informatyczne wykazały, że był już wielokrotnie karany za przestępstwa podobne. Czynów, które zarzucili mu chełmżyńscy  policjanci, dokonał  w warunkach tak zwanej multirecydywy.  Co oznacza, że dopuścił się ich w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej roku kary pozbawienia wolności – informuje podinsp. Wioletta  Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Podejrzany przyznał się do włamań. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *