Wisło moja. Konkurs wokalny dla dzieci z powiatu chełmińskiego

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Pixabay

Chełmiński Dom Kultury i Urząd Miasta Chełmna zachęcają dzieci ze szkół podstawowych z powiatu chełmińskiego do wzięcia udziału w konkursie wokalnym. Uczestnicy będą musieli zaśpiewać hejnał miasta Chełmna, utwór “Wisła”.

Uczniowie chełmińskich szkół podstawowych mogą wykonać utwór samodzielnie lub w towarzystwie starszych członków rodziny. Należy wykorzystać w tym celu podkład do utworu “Wisła” Ignacego Danielewskiego w aranżacji Pawła Wiśniewskiego w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca “Pomorze”.

REKLAMA

Myśląc o nowej propozycji dla mieszkańców Chełmna i okolic postanowiliśmy wskrzesić tradycję wspólnego śpiewania rodzimych, lokalnych pieśni – informuje Edyta Zarębska z Chełmińskiego Domu Kultury.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców powiatu chełmińskiego i został objęty patronatem burmistrza miasta Chełmno. Nagrania można wysyłać do 7 czerwca na adres e-mail: wislomoja@chdk.pl. Dodatkowo, trzeba opublikować je w portalu YouTube lub portalu społecznościowym. Na dziesięciu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, których łączna pula wynosi 1500 zł. Każdy uczestnik otrzyma także pamiątkowy dyplom. Wyniki konkursu poznamy już 12 czerwca. Zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Chełmińskiego Domu Kultury i miasta Chełmna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *