Wirtualny bieg na 770-lecie Chełmży. Trwają zapisy

Box1 Chełmża Sport
fot. Pixabay

Obecny rok jest dla chełmżan wyjątkowy. 770. urodziny miasta to z pewnością powód do świętowania, jednak pandemia utrudnia organizację jakichkolwiek wydarzeń. Nie oznacza to jednak, że nic się nie odbędzie. Imprezy przenoszą się do internetu, a Chełmża już zapowiedziała pierwszą z nich – Wirtualny Bieg. Zapisy już ruszyły.

Bieg na 770-lecie to swego rodzaju rozgrzewka przed Dniami Chełmży, które w tym roku będą raczej mocno okrojone. Jest to również sposób, by połączyć wydarzenie online z wydarzeniem stacjonarnym. Zadaniem uczestników jest pokonanie 10 km dowolnie przez siebie wybranej trasy i zarejestrowanie pokonanego dystansu za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja może być dowolna, liczy się tylko to, by udokumentowała pokonany dystans. Potwierdzający to zapis oraz uzyskany rezultat czasowy należy przesłać na adres: chelmza@grupatne.pl. 

REKLAMA

Zanim jednak będzie można przystąpić do zmagań, trzeba się zarejestrować. I tu warto się pospieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Aby dołączyć do grona biegaczy, konieczne jest wypełnienie formularza elektronicznego na stronie elektronicznezapisy.pl. Dokładny link można znaleźć na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych miasta. Rejestracja już trwa i pozostanie otwarta do 19 kwietnia lub wcześniejszego wyczerpania miejsc. Warto mieć na uwadze, że w biegu wystartować mogą jedynie osoby pełnoletnie, więc ci, którzy tego kryterium jeszcze nie spełniają, muszą poczekać na przyszłe lata. Wirtualny Bieg jest częścią obchodów 770-lecia miasta, więc udział w nim jest bezpłatny. 

Kiedy rejestrację mamy już za sobą, można przystąpić do głównego celu – 10-kilometrowego biegu. W wyborze trasy jest co prawda pełna dowolność, ale nie oznacza to, że nie będzie ona miała znaczenia. Najciekawszy ślad GPS, odnoszący się do 770. rocznicy założenia Chełmży, zostanie nagrodzony przez organizatora. Biegacze określony dystans muszą pokonać między 26 kwietnia a 4 maja. Co ważne, bieg odbędzie się bez względu na pogodę.

Po zakończonej rywalizacji zawodnicy będą mieli do odebrania pakiety startowe. W każdym z nich znajduje się pamiątkowy odlewany medal, numer startowy, koszulka i imienny dyplom. Pakiety będzie można odbierać od 31 maja w Urzędzie Miasta przy ul. Hallera 2. 

Nie ma jeszcze dokładnej daty ogłoszenia wyników, ale odbędzie się ono po nadesłaniu potwierdzeń przez wszystkich zgłoszonych zawodników. Ci mają czas maksymalnie do 9 maja. Szczegółowe informacje na temat biegu oraz jego regulamin dostępny jest na stronie internetowej miasta. 

770. urodziny Chełmży to rocznica, która w normalnych warunkach spotkałaby się z serią wydarzeń upamiętniających historię miasta. Dni Chełmży każdego roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. W minionym roku nie było możliwe zorganizowanie hucznych imprez i wiele wskazuje na to, że w tym roku również nie będzie szansy na realizację wielu pomysłów. Należy jednak poczekać na to, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna. To od niej w dużej mierze zależeć będzie, jak będą wyglądały tegoroczne obchody Święta Miasta. Niezależnie od tego, co się wydarzy, mieszkańców do udziału w wydarzeniach już zaprosił burmistrz Jerzy Czerwiński. Pierwszym z nich jest właśnie Wirtualny Bieg.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *