Więzili 21-latka w mieszkaniu i dręczyli go. Zatrzymania w Chełmży [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

To miało być niewinne spotkanie dwóch znajomych z internetu. Młody mężczyzna z powiatu puckiego przeżył jednak chwile grozy w jednym z mieszkań w Chełmży. Czterech “kolegów” zabrało mu laptopa i telefony i próbowało nakłonić do zaciągnięcia pożyczki. Potem przez 3 dni więzili go w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 20 lutego. Wszystko zaczęło się od znajomości w internecie.

REKLAMA

Mężczyzna zamieszkujący z powiecie puckim nawiązał  znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży.  Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów, jakie mogą zrobić w internecie i  wspólnie na tym zarobić. Znajomy z sieci zaprosił 21 – latka znad morza do Chełmży – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Mężczyźni spotkali się na dworcu i poszli do mieszkania 25-latka z Chełmży. Zaczęły przychodzić kolejne osoby. W pewnym momencie gospodarz i jego koledzy zabrali przyjezdnemu laptopa i telefony. Próbowali go też nakłonić do wzięcia pożyczki w internecie. Gdy 21-latek spod Pucka odmówił – uwięzili go w chełmżyńskim mieszkaniu. Dramat mężczyzny trwał 3 dni. Ostatecznie, udało mu się o wszystkim zawiadomić policję.

Do sprawy zatrzymano już pięciu mężczyzn, a czterech z nich – 25-letni gospodarz mieszkania i jego trzech kompanów w wieku 19, 20 i 23 lat – usłyszeli już zarzuty “pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonanego na jego osobie rozboju”. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Tagged

5 thoughts on “Więzili 21-latka w mieszkaniu i dręczyli go. Zatrzymania w Chełmży [WIDEO]

  1. To jest idealny przykład obecnej polityki państwa – wszelkiego rodzaju szmaciarstwo narobi sobie dzieci, o uczciwej pracy nawet nie pomyśli bo ma +1000, +500, zapomogi za długotrwałe bezrobocie (u zdrowych 20-sto kilku latków w Chełmży są normą) i przychodzi do głowy co tu zrobić żeby jakiś grosz skądś zdobyć szybko i bez wysiłku i mamy co mamy. Nie cieszy mnie fakt że idą sobie teraz posiedzieć na dupie – dla takich ludzkich śmieci powinny być tak ciężkie roboty że na sama myśl o więzieniu powinna powodować ciarki na plecach, a nie rok na wolności i znowu coś ukraść, kogoś pobić i od nowa bo wrażenia na nikim ta kara nie robi.

    1. Tu polityka państwa niema nic do rzeczy. W Chełmża zawsze było niebezpiecznie. Kilku kilkunastu na jednego, notoryczne kradzieże w tym też damskich torebek na ulicy, zatrzymywanie awaryjne pociągu przrd dworcem żeby kogoś okrasc lub pobić itd. Itd. I tak jest o wiele spokojniej niż 30 lat temu a sytuację zaostrzyła bieda z czasów PLS i SLD kiedy rozwalono w Chełmży co się dało

  2. Ot i cała chelmza właśnie. To kibice tej miejscowej legi chelmza oni właśnie działają w taki sposób, kilku na jednego i wtedy jest siła. Pozamykac ich w pierdlu wszystkich i będzie o wiele spokojniej.

  3. Tu polityka państwa niema nic do rzeczy. W Chełmża zawsze było niebezpiecznie. Kilku kilkunastu na jednego, notoryczne kradzieże w tym też damskich torebek na ulicy, zatrzymywanie awaryjne pociągu przrd dworcem żeby kogoś okrasc lub pobić itd. Itd. I tak jest o wiele spokojniej niż 30 lat temu a sytuację zaostrzyła bieda z czasów PLS i SLD kiedy rozwalono w Chełmży co się dało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.