Więzili 21-latka w mieszkaniu i dręczyli go. Zatrzymania w Chełmży [WIDEO]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Przypominamy najczęściej czytane w tym roku wpisy na naszym portalu. Materiał ukazał się 26 lutego.

To miało być niewinne spotkanie dwóch znajomych z internetu. Młody mężczyzna z powiatu puckiego przeżył jednak chwile grozy w jednym z mieszkań w Chełmży. Czterech “kolegów” zabrało mu laptopa i telefony i próbowało nakłonić do zaciągnięcia pożyczki. Potem przez 3 dni więzili go w mieszkaniu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 20 lutego. Wszystko zaczęło się od znajomości w internecie.

Mężczyzna zamieszkujący z powiecie puckim nawiązał  znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży.  Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów, jakie mogą zrobić w internecie i  wspólnie na tym zarobić. Znajomy z sieci zaprosił 21 – latka znad morza do Chełmży – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Mężczyźni spotkali się na dworcu i poszli do mieszkania 25-latka z Chełmży. Zaczęły przychodzić kolejne osoby. W pewnym momencie gospodarz i jego koledzy zabrali przyjezdnemu laptopa i telefony. Próbowali go też nakłonić do wzięcia pożyczki w internecie. Gdy 21-latek spod Pucka odmówił – uwięzili go w chełmżyńskim mieszkaniu. Dramat mężczyzny trwał 3 dni. Ostatecznie, udało mu się o wszystkim zawiadomić policję.

Do sprawy zatrzymano już pięciu mężczyzn, a czterech z nich – 25-letni gospodarz mieszkania i jego trzech kompanów w wieku 19, 20 i 23 lat – usłyszeli już zarzuty “pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonanego na jego osobie rozboju”. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.