Wiemy, kto jest sołtysem roku powiatu toruńskiego [ZDJĘCIA]

Box2

Do 8 edycji konkursu “Sołtys Roku…” w powiecie toruńskim zgłosiło się 42 sołtysów z czego najwięcej to panie. Najaktywniejszym nagrodzonym sołectwem została Złotoria na czele z sołtys Barbarą Kisielewską.

Finał konkursu odbył się 9 lipca w Centrum Sportu i Rekreacji “Olender” w Wielkiej Nieszawce. Zwycięzca została Barbara Kisielewska z Złotorii.

REKLAMA

Barbara Kisielewska jest rodowitą złotorianką. Urząd sołtysa objęła w marcu 2015 roku. Jej celem było zjednoczenie mieszkańców wsi, w której ludzie nie będą anonimowi, a każdy z nich będzie mógł rozwijać swoje pasje. Powołała do istnienia Biegacki Klub Wieśniacki, Koło Miłośników Historii Złotorii czy Koło Gospodyń Wiejskich “Przebojowe Złotorianki”. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w organizowanych dla nich licznych festynach, warsztatach oraz wycieczkach.

Barbara Kisielewska odbierając nagrodę, opowiedziała o swoich relacjach z mieszkańcami swojego sołectwa:

“Dzięki kreatywności mieszkańców Złotorii, mogłam realizować wizję wsi, w której mieszka się bardzo dobrze wśród przyjaciół i znajomych z którymi można realizować swoje pasję i zainteresowania”.

W konkursie “Sołtys Roku...” udział wzięło 42 sołtysów. Wyróżnienie otrzymały Brygida Czapiewska – sołtys Małej Nieszawki i Danuta Wojciechowska – sołtys z Grabowca. Nagrodzeni sołtysi odebrali gratulacje i nagrody z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego. Podczas spotkania można było porozmawiać z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Całość spotkania zwieńczyła część integracyjna, podczas której uczestnicy zmierzyli się z w konkurencjach sportowych.


Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *