Wiemy, jak wygląda logo Inkubatora Przedsiębiorczości w Chełmży [ZDJĘCIA]

Box2 Chełmża
Tak wygląda logo Inkubatora Przedsiębiorczości./fot. Łukasz Piecyk

Poznaliśmy wyniki konkursu na logo Inkubatora Przedsiębiorczości w Chełmży. Wczoraj w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie i wręczenie nagród. Przyznano także wyróżnienia.

W konkursie na logo Inkubatora Przedsiębiorczości wzięły udział 34 osoby. Wpłynęło łącznie 56 prac, a wybór tej najlepszej nie należał do najłatwiejszych.

REKLAMA

– Komisja miała twardy orzech do zgryzienia. Przy pracach końcowych pojawiła się dyskusja, którą wybrać. Ocena jest zawsze subiektywna, bo tego nie da się zważyć czy zmierzyć. Zawsze gdzieś są emocje. W końcu wybrano pracę, która już zaczęła funkcjonować jako logo. Jest jedno wyróżnienie i 4 wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, które były brane pod uwagę przy ocenie prac – tłumaczył podczas wręczenia nagród burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński.

Nagrodę główną – voucher o wartości 800 zł do wykorzystania na terenie Centrum Handlowego Atrium Copernicus w Toruniu – zdobył Hubert Chmarzyński. Przyznano także wyróżnienie. Poziom był na tyle wysoki, że ostatecznie wyróżniono jeszcze 4 prace – w poszczególnych kategoriach podlegających ocenie: czytelność i funkcjonalność, zgodność z tematyką, walory graficzne i ogólne wrażenie oraz oryginalność projektu.

Burmistrz na spotkaniu przypomniał historię powstawania w mieście nowej instytucji, która zyskała właśnie swoje logo.

– Inkubator Przedsiębiorczości to przedsięwzięcie, które nie jest inwestycyjnie najbardziej popularne w całym województwie, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania, ale przede wszystkim dlatego, że nie zawsze są warunki, aplikowanie o pieniądze jest bardzo trudne, a realizacja tego przedsięwzięcia samemu nie zawsze kończy się dobrze. My mieliśmy o tyle dobrą sytuację, że obiekt po szpitalu dziecięcym znajdował się w rękach starostwa powiatowego i tak naprawdę nie było pomysłu na to, co tam powinno być. Zaproponowaliśmy partnerski wniosek dotyczący Inkubatora Przedsiębiorczości – opowiadał Jerzy Czerwiński. – Na pewnym etapie starostwo zrezygnowało z realizacji tego zadania. My już na początku zaproponowaliśmy rozwiązanie bardzo korzystne. Zaangażowaliśmy się, powiedzieliśmy: przekażcie nam obiekt, a my pociągniemy to dalej. Tak się stało.

Łączna wartość projektu sięga 3,2 mln zł, z czego 2,7 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Inkubator Przedsiębiorczości ma być gotowy jesienią.

– Powiatowy Urząd Pracy, który funkcjonuje w Chełmży, daje rocznie średnio około 300 dotacji na rozpoczęcie działalności. Część z nich właściwie się nie udaje, m.in. z powodu braku warunków. Myślę, że w naszym Inkubatorze tak nie będzie. Chcemy zapewnić nie tylko pomieszczenie, ale też obsługę prawną, księgową, być może coś z zakresu programu ochrony danych osobowych – wymieniał burmistrz Jerzy Czerwiński.

Inkubator Przedsiębiorczości w Chełmży zacznie więc działać już niedługo. Stanie się ważnym punktem na biznesowej mapie Chełmży i realnym wsparciem dla lokalnych przedsiębiorców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *