Wielkie inwestycje w Dźwierznie?

Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

Gmina Chełmża w przyszłości będzie atrakcyjnym miejscem do rozwoju wielu firm. 12 września w Wąbrzeźnie odbyło się spotkanie przedstawicieli Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ministrów rolnictwa i rozwoju wsi oraz infrastruktury, a także samorządowców, w tym wójta gminy Chełmża Jacka Czarneckiego. Wszyscy partnerzy wspólnie opracowują plan utworzenia Centralnego Parku Inwestycyjnego w Dźwierznie na 468 ha terenów położonych bezpośrednio przy autostradzie.

Wspieramy rozwój obszarów wiejskich, ale tam, gdzie to uzasadnione, dopuszczamy lokalizację przedsięwzięć produkcyjnych i właśnie w Dźwierznie dostrzegamy taki potencjał – mówił dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

REKLAMA

Centralny Park Inwestycyjny ma stworzyć wiele nowoczesnych miejsc pracy oraz przyciągnąć największych inwestorów, co przełoży się na wzrost gospodarczy regionu.

Teren w Dźwierznie jest jedną z zaledwie kilku lokalizacji w Polsce tak atrakcyjnych zarówno pod względem powierzchni, jak i położenia. Doceniając jego potencjał, podjęliśmy się opracowania planu pozyskania tego obszaru. Aby konkurować z innymi rynkami o duże projekty, musimy być przygotowani na ich przyjęcie – zaznacza prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Sztandera. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *