Wielki sukces młodych aktorów z gminy Obrowo

Box2 Obrowo Powiat toruński
Fot. gmina Obrowo

Z czterema nagrodami i dwoma wyróżnieniami wrócili do gminy Obrowo młodzi aktorzy, biorący udział w XVI Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym w Teatrze Lalek „Baj Pomorski w Toruniu.

Wydarzenie odbyło się w dniach 18-22 marca. Gminę reprezentowało 12 młodych aktorów: uczniów z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, Szkoły Podstawowej z Obrowa, ZS z Dobrzejewic oraz młodzież uczęszczająca do Osieckiego Klubu Kultury.

REKLAMA

Fot. gmina Obrowo

Uczestnicy, przygotowując się do konkursu, czerpali z dorobku cenionych, a także mniej znanych twórców. Interpretacje młodych artystów z gminy Obrowo zostały zauważone przez profesjonalne jury.

To przyznało mieszkankom gminy Obrowo aż cztery III miejsca:

  • Anna Zaremba (lat 7) otrzymała je za interpretację „Jak żabki Jasia rozbawiły” Ewy Szelburg-Zarembiny.
  • Zofia Prus (lat 10) doceniona została za recytację utworu „Czerwony Kapturek szuka księcia” Ewy Stawowskiej.
  • Martyna Foksińska (lat 15) trzecie miejsce zdobyła recytujac „Okrucieństwa wojny” na podstawie wspomnień Krystyny Baranowskiej oraz wiersza „Ballady i romanse” W. Broniewskiego
  • Zuzanna Mytlewska (lat 16) zaprezentowała zaś „Pieśń o fladze” K.I. Gałczyńskiego.

Wyróżnienia podczas  XVI Konkursu Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży odebrały: Maria Zaremba (lat 9) za utwór „Kuma z Osieka nad Wisłą” Eweliny Mytlewskiej oraz Jan Mytlewski (lat 11) recytując „Jak ja kocham jedzonko!” na podstawie „Wieloryba” R. Piątkowskiej oraz tekstów znalezionych w internecie

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *