Wielki sukces charytatywnego koncertu w Czernikowie. Zebrano ponad 5,2 tys. zł

Box2 Czernikowo Wiadomości
Misją Fundacji Werwa Team jest m.in. podejmowanie działań na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Świąteczny Koncert Charytatywny to kolejna taka akcja fundacji. (fot. Hubert Jasiński/UG Czernikowo)

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat – czyjś świat…” – to motto Fundacji Werwa Team ze Steklina. Zgodnie z tą myślą zorganizowała właśnie koncert charytatywny na rzecz dwóch dziewczynek – Nadii Nowak i Wiktorii Insadowskiej. 

Nadia Nowak ma 7 lat i chodzi do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jest śliczną, radosną dziewczynką. Patrząc na jej zdjęcia, nawet nie przypuszczamy, że cierpi na nieuleczalną chorobę – Niemann Pick typu C. 

REKLAMA

To genetyczna choroba metaboliczna polegająca na zaburzeniach w metabolizmie tłuszczów, np. cholesterolu, który jest odkładany w narządach wewnętrznych (np. wątrobie, śledzionie, płucach, mózgu), powodując ich nieodwracalne uszkodzenie. Choroba jest śmiertelna, ale można zatrzymać jej postęp.

Istnieje lek, który w wielu krajach europejskich jest bezpłatny. Niestety nie w Polsce. Ministerstwo Zdrowia konsekwentnie odmawia jego refundowania. Koszt miesięcznej terapii jest zawrotny – to 40 tys. zł!

Mama Nadii mieszka na wsi i wychowuje ją samotnie. Z uporem walczy o każdy dzień życia córki, niestety koszty leczenia wielokrotnie przekraczają jej możliwości finansowe. Pomóc Nadii można, wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę na konto Fundacji Kawałek Nieba: 

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 (BZ WBK) tytułem „754 pomoc dla Nadii Nowak”.

Wiktoria Insadowska urodziła się w styczniu 2016 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Od tej pory przeszła już wiele operacji.

Cały czas musi być pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów: chirurga, urologa, neurologa, kardiologa. Wymaga ciągłej, kosztownej rehabilitacji. Mimo tego, że nie może siedzieć samodzielnie, jest uśmiechniętą, pogodną dziewczynką. Rodzice proszą o pomoc, by w przyszłości Wiktoria mogła funkcjonować samodzielnie. Pomóc Wiktorii można, wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę na konto Fundacji Kawałek Nieba: 

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 (BZ WBK) tytułem „1189 pomoc dla Wiktorii Insadowskiej”.

Na rzecz obydwu dziewczynek w remizie OSP w Czernikowie odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny „Maleńka przyszła miłość”, w trakcie którego udało się zebrać 5281 zł. Wystąpił znany wokalista Tomek Kamiński, któremu akompaniował na gitarze syn Janek. Ponadto na scenie wystąpiły m.in. czernikowski Chór 100-lecia Niepodległości, Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna, zespoły Katharsis i Barowe Żywioły.

– Wolontariusze sprzedawali ciasta, upominki, zabawki przekazane fundacji i ręcznie wykonane świąteczne dekoracje. Te ostatnie oraz wiele innych gadżetów, a nawet kosz wyrobów wędliniarskich, trafiły do hojnych darczyńców drogą licytacji – informuje Hubert Jasiński z Urzędu Gminy. – Sukces koncertu to kolejny dowód na ogromne serca mieszkańców gminy Czernikowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *