Wielki finał cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” coraz bliżej

Box2 Sport
fot. Paweł Skraba

Wielki finał cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” coraz bliżej. Zanim młodzi piłkarze do dwunastego roku życia zawitają 4 października do Chełmży, w najbliższy weekend czekają ich jeszcze emocje w Lipnie (w sobotę 26 września) oraz w Golubiu-Dobrzyniu (w niedzielę 27 września).

Na Kujawach i Pomorzu we wrześniu odbyły się już cztery zawody. Przed dwoma tygodniami w Papowie Biskupim triumfował zespół BACH Brąchnowo, a w Węgrowie drużyna SP Sztynwag. W poprzedni weekend w Górsku zwyciężyli młodzi zawodnicy UKS Unisław Team PB, a w Rypinie UKS Trójki Rypin, którzy w finale niespodziewanie pokonali Legię Chełmżę. Szansę na rewanż przegrani będą mieli u siebie, gdyż trzy najlepsze drużyny z każdego z tych turniejów spotkają się w wieńczącej cykl imprezie w pierwszą niedzielę października.

REKLAMA

W sobotę w Lipnie zagrają UKS Skompensis Skępe, AP Młoda Włocławianka, UKS Wisełka Dobrzyń nad Wisłą, LTP Lubanie 1, LTP Lubanie 2, MKS Mień Lipno, MB10 Lipno oraz Victoria Lisewo. Dzień później w Golubiu-Dobrzyniu powalczą piłkarze drużyn ŻAK Zbiczno I, ŻAK Zbiczno II, KS Piłkarz Golub-Dobrzyń I, KS Piłkarz Golub Dobrzyń II, Akademia Piłkarska Młody Lubień I oraz Akademia Piłkarska Młody Lubień II.

Wszystkie zawody odbywają się pod patronatem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz posła Mariusza Kałużnego. Organizatorem cyklu turniejów jest Fundacja Aktywni dla Polski. – Każda inicjatywa, która ma służyć zdrowiu młodych ludzi i zachęceniu ich do uprawiania sportu, zyska zawsze moje zainteresowanie. Jest bardzo ważne, byśmy zachęcali dzieci i młodzież do sportu – mówi Kałużny. Całość imprezy współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Wszystko odbywa się zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi, a udział w zawodach jest bezpłatny. Turniejom towarzyszyć będą piłkarskie pikniki „Zostań gwiazdą”, w których mogą brać udział całe rodziny.

Prócz awansu do finału, który zaplanowany jest w Chełmży, trzy najlepsze zespoły, w każdym z turniejów otrzymają puchary oraz voucher na sprzęt sportowy, a wszyscy uczestnicy wraz z trenerami upominki. Największe wyróżnienie czeka jednak na zwycięzcę całego cyklu „O Puchar Niepodległości” – wśród nagród głównych znajduje się dwudniowy pobyt w Warszawie, wyjście na mecz Ekstraklasy czy zwiedzenie PGE Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *