Wielkanoc coraz bliżej. W gminie Chełmża czeka nas kiermasz i…

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot.

Jak co roku tuż przed Wielkanocą w gminie Chełmża nie zabraknie ciekawych propozycji nawiązujących do Świąt Wielkiej Nocy. Wśród nich będzie m.in. kiermasz wielkanocny, spotkania i warsztaty.

Część tych propozycji przygotowało Centrum Inicjatyw Kulturalnych gminy Chełmża. Od 8 do 17 kwietnia potrwają spotkania w pracowni rękodzieła ludowego i artystycznego „Malwa” w Zelgnie.

REKLAMA

W programie m.in. zwiedzanie Centrum Kultury i Tradycji, prezentacja multimedialna „Kolory i tradycje Wielkanocy”, wielkanocne przysmaki i warsztat rękodzielniczy do wyboru: stroik z drewnianym zajączkiem, wianek lub gniazdo wielkanocne, malowanie gęsich jaj metodą decoupage.

Chętni mogą wziąć udział w warsztacie „Palmy wielkanocne”, który prowadzi Małgorzata Górecka, artystka rękodzieła ludowego.

Jutro (10 kwietnia) zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny “Sernik na Wielkanoc”. Gotowy wypiek należy dostarczyć do urzędu gminy (sala nr 4) w godz. 9-11. Wręczenie nagród odbędzie się też jutro – o godz. 12.

W czwartek (11 kwietnia) o godz. 11 w sali gimnastycznej Szkole Podstawowej w Grzywnie zaplanowano uroczystość wielkanocną. Wezmą w niej udział uczniowie klas II i III, którzy zaprezentują przedstawienie “Jak to niegdyś bywało”. W programie także: rozstrzygnięcie konkursu palm wielkanocnych i tradycyjny okolicznościowy poczęstunek.

IV Spotkanie Wielkanocne przy Babce i Kiermasz Wielkanocny – takie wydarzenie czeka nas natomiast w niedzielę w godz. 15-19 w świetlicy wiejskiej w Głuchowie.

Czeka nas tam: wielkanocny kiermasz, podczas którego zaopatrzymy się w świąteczne ozdoby, występ dzieci z miejscowej biblioteki, poszukiwanie wielkanocnego zajączka i konkursy świąteczne z nagrodami.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *