Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w Chełmży

Chełmża Gmina Chełmża Wiadomości
Tak wyglądała ostatnia chełmżyńska edycja WOŚP, fot. Łukasz Piecyk

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle w styczniu. Tym razem bez udziału Chełmży.

Chełmża była obecna w tym przedsięwzięciu od lat i dawała sobie radę znakomicie. Ale było i koniec. W kolejnym finale na mapie WOŚP-u Chełmży zabraknie. Stara kadra się wykruszyła, a nowa krew nie dopłynęła. „Starzy” mają swoje obowiązki, a „nowi” się nie zainteresowali.

REKLAMA

Na placu boju chętnych zostało zbyt mało. Ci, którzy szczerze chcieliby działać, są rozżaleni. Na portalach pojawiło się wiele komentarzy typu: „Łatwo narzekać, że w Chełmży nic się nie dzieje, że to dziura, nie ma imprez… Ale jak co do czego…” Cóż, malkontentów dużo, chętnych do roboty mało.

– Może za rok? – pytają z nadzieją prawdziwi wolontariusze.

W czasie poprzedniego finału w Chełmży zebrano 50 tys. zł. Mieszkańcy nie zawiedli, dzięki czemu ich szpital otrzymał nowe łóżka i sprzęt do pielęgnacji chorych. W tym roku tej cegiełki nie będzie. Szkoda. A raczej wypadałoby użyć innego słowa, z celnego komentarza jednego z internautów: „Przykre”.

Pojawiły się też zdania, że to wina słabego przepływu informacji. O tym, że WOŚP w Chełmży może w tym roku nie zagrać, nie było powszechnie wiadomo. Gdyby było, z pewnością chętni by się znaleźli. Tak mówią ci, którzy dowiedzieli się poniewczasie.

Jaki by nie był powód – to już tylko biadolenie nad rozlanym mlekiem. Czas na wnioski na przyszłość. Więc co za rok? Nikt chyba nie ma wątpliwości, że WOŚP do Chełmży wróci?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *