Wielka Nieszawka: będzie korekta rozkładu jazdy autobusów

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

W związku z uwagami mieszkańców gminy dotyczącymi rozkładu jazdy autobusów na trasie Wielka Nieszawka – Toruń, które są obsługiwane przez Arrivę, wprowadzona zostanie korekta godzin.

Kurs o 7:26 odjeżdżający z przystanku Urząd Gminy Wielka Nieszawka w kierunku Torunia (planowy przyjazd 7:45), będzie przesunięty na 7:11 (przyjazd do dworca autobusowego w Toruniu o 7:30). Natomiast kurs z Torunia do Wielkiej Nieszawki o 15:30 zostanie przesunięty o kwadrans, na 15:45. Zmiany te mają pozwolić dopasować się do potrzeb mieszkańców dotyczących kursowania autobusów w najbardziej newralgicznych godzinach czyli od 7 do 8 oraz od 15 do 17.

REKLAMA

Jednak aby te zmiany zaczęły funkcjonować, potrzeba zmiany zezwoleń, które wydaje toruński urząd miejski dla odcinka Toruń – Mała Nieszawka. Wczoraj spółka Arriva złożyła wniosek. Urząd rozpatruje to w ciągu dwóch tygodni, ale podjęta będzie próba przyspieszenia terminu. Argumentem ma być pilna potrzeba wprowadzenia zmian w życie dla dobra mieszkańców. Po otrzymaniu z urzędu odpowiedzi zmiany zostaną wprowadzone i pojawi się odpowiedni komunikat. Wcześniej, z racji obowiązujących przepisów, wprowadzenie nowych godzin odjazdów nie jest możliwe.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *