Wiele powodów, by zajrzeć do BCK

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. nadesłane

Fitness, zumba, joga, sekcje instrumentalne (gitara, perkusja, klawisze), warsztaty wokalne, a także zajęcia krawieckie, kulinaria i gra w szachy… W bogatej ofercie Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance znajdą coś dla siebie wszyscy – dzieci, dorośli i seniorzy.

We wrześniu ruszają nabory na zajęcia w Bibliotece – Centrum Kultury w Łubiance. Oprócz stałych pozycji w ofercie BCK znajdziemy też zupełnie nowe projekty. Przyjrzyjmy się, co w tej chwili proponuje placówka.

REKLAMA

Rusza nabór uczestników do projektu „Aktywni – włączeni”, który realizowany będzie na terenie miejscowości Warszewice. Projekt przeznaczony jest dla przedstawicieli wszystkich grup wiekowych (limit chętnych to 25 osób). Oferta dla dzieci obejmuje m.in. zajęcia „Omnibus” prowadzone przez psychoterapeutę dziecięcego, warsztaty z robotyki (zajęcia edukacyjne polegające na konstruowaniu i programowaniu robotów), zajęcia cyrkowe. Ponadto w ramach projektu będzie można wziąć udział m.in. w kursie samoobrony, spotkaniu z dietetykiem, kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztatach rękodzieła, kulinarnych, teatralnych, a także dedykowanych seniorom zajęciach podnoszących kompetencje cyfrowe.

Wybierzemy się też do kina, teatru czy muzeum, bo jednym z celów projektu jest ułatwienie dostępu do kultury – zapowiada Danuta Kwiatkowska, dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance. – Czeka nas kilka ciekawych miesięcy. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z BCK – zachęca Danuta Kwiatkowska.

Rozpoczęliśmy projekt „HakRejada”, dedykowany młodzieży w wieku 10-18 lat. Przedsięwzięcie ma przybliżyć postać Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka i kryptologa, który przyczynił się do złamania kodu Enigmy. Zajęcia i warsztaty potrwają do listopada. Wciąż trwają także warsztaty „Mamy coś dla mamy”, które ułatwią młodym mamom powrót na rynek pracy.

Od 21 września ruszają warsztaty z robotyki. Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach (6-8 lat – wtorek, godz. 13.30 oraz 9-12 lat – wtorek, godz. 14.30). Młodzi konstruktorzy będą mogli nauczyć się podstaw kodowania i programowania z wykorzystaniem Lego We.Do, We.Do 2.0 i EV3 Mindstorms.

W każdy czwartek w godz. 16.00-18.00 dzieci w wieku 6-12 lat mogą uczestniczyć w warsztatach „Kreatywnie z Kasią”. Doświadczona animatorka BCK poprowadzi zajęcia plastyczne i manualne, a nawet… zaprosi w podróż do przeszłości. Dzieci będą mogły posłuchać płyt winylowych i obejrzeć bajki puszczane z rzutnika Anna, jak w latach 80.
Do końca września trwają zapisy do czterech sekcji muzycznych: wokalnej, nauki gry na gitarze, perkusji oraz klawiszach. A w planach – młodzieżowy zespół muzyczny.
W październiku coś dla dorosłych – warsztaty krawieckie. Warsztaty poprowadzi Pracownia Artystyczna „Uszyjmisie”.

Zapraszamy z maszynami lub bez maszyn, posiadających jakąkolwiek wiedzę i tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym temacie – zachęca dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance.

W ofercie BCK ponadto m.in.: zumba (pn., śr.), fitness (wt. i czw., godz. 18.30-19.30), joga (wt., czw., godz. 19.50). Nowych członków zapraszają także drużyna harcerska i ludowa kapela Łubianioki.
Liczba miejsc na większość zajęć jest ograniczona. Więcej informacji można zdobyć pod nr. tel. 883 858 748 oraz na fanpage’u Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance: https://www.facebook.com/bckwlubiance/

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.