Więcej przestępstw narkotykowych, ale mniej wypadków drogowych

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
Fot. KPP Chełmno

W poniedziałek 20 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie odbyła się roczna odprawa służbowa. Jej celem było podsumowanie pracy chełmińskich policjantów w 2019 r. Funkcjonariusze podjęli łącznie ponad 7 tys. interwencji.

Na rocznej odprawie pojawili się zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, starosta chełmiński Zdzisław Gamański, zastępca prokuratora rejonowego Grażyna Wiącek oraz policjanci i pracownicy cywilni z miejscowej jednostki. Prowadzący spotkanie przygotowali specjalną prezentację, która podsumowała wyniki KPP Chełmno w zeszłym roku. Komendant Tomasz Lubiejewski i jego zastępca Dariusz Dziura omawiali zagadnienia dotyczące prewencji i pionu kryminalnego. Nie zabrakło słów podziękowań za wsparcie i bezproblemową współpracę. Na odprawie wypowiadali się także zaproszeni goście. Starosta Zdzisław Gamański i zastępca prokuratora Grażyna Wiącek bardzo pozytywnie odnieśli się do dotychczasowej pracy chełmińskich policjantów. Zastępca komendanta wojewódzkiego Marcin Woźniak także dziękował swoim podkomendnym za wykazane zaangażowanie. Przemówienie zakończył życzeniami powodzenia i dalszych sukcesów w obecnym roku.

REKLAMA

Policjanci prewencji w 2019 r. podjęli łącznie 7016 interwencji. Funkcjonariusze w miejscach publicznych musieli interweniować 5119 razy, a 920 interwencji odbyło się w miejscach zamieszkania. Zaprezentowane statystyki jasno wskazują, że w porównaniu do 2018 r. znacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, liczba osób rannych w wypadkach oraz liczna przestępstw kryminalnych. Wzrosła natomiast liczba kolizji drogowych oraz kradzieży.

Główną przyczyną zdarzeń drogowych w 2019 r. była nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – informuje asp. Dorota Lewków, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. 

Na tym samym poziomie w porównaniu do roku 2018 utrzymała się liczba zabitych w wypadkach drogowych. Nie zmieniła się także liczba przestępstw gospodarczych. Wyraźnie wzrosła z kolei liczba kradzieży z włamaniem oraz przestępstw narkotykowych. Tych ostatnich w 2019 r. odnotowano aż 500. W ubiegłym roku zanotowano oprócz tego dwa rozboje i trzy kradzieże samochodów oraz zatrzymano 92 nietrzeźwych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *