Wicemiss Polonia u burmistrza Chełmży. Były podziękowania i gratulacje [ZDJĘCIA]

Box1 Chełmża Fotogalerie
fot. Łukasz Piecyk

Miesiąc temu zdobyła tytuł Wicemiss Polonia. 24-letnia Klaudia Wonatowska z Chełmży gościła w piątek w Urzędzie Miasta, gdzie otrzymała osobiste podziękowania od burmistrza Jerzego Czerwińskiego i przewodniczącego rady miasta Janusza Kalinowskiego. Drugie miejsce w najsłynniejszym w kraju konkursie piękności to nie tylko sukces chełmżanki, ale i całego miasta.

Kubek nawiązujący do miejskiej legendy, biżuteria i bukiet kwiatów – takimi podarunkami 9 kwietnia przywitano świeżo upieczoną wicemiss w chełmżyńskim magistracie. 

REKLAMA

– To wydarzenie wyjątkowe – Chełmżanka, Wicemiss Polonia. To powód do dumy – nie krył zadowolenia włodarz miasta.

Klaudia Wonatowska zdobywając drugie miejsce w konkursie rozsławiła swoje rodzinne miasto na całą Polskę. Wiele ostatnio mówiło się o chełmżyńskiej piękności, a ona sama często podkreśla, jak ważne jest dla niej jej pochodzenie. 

– Chcę pogratulować, ale przede wszystkim podziękować. Dobrze się dzieje, kiedy wychodzimy na salony i stajemy się osobami publicznymi, ale pamiętamy, skąd jesteśmy. Za to jestem niezwykle wdzięczny. Że jest pani z Chełmży dumna – mówił burmistrz Jerzy Czerwiński.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Uwielbiam to miasto i mam nadzieję, że będę wspierała je jak tylko będę mogła – odpowiadała Wicemiss Polonia. – Spędziłam tutaj 20 lat życia i znam to miasto od deski do deski. Chciałabym je promować w sensie turystycznym. Uważam, że ma ogromny potencjał, w dużej mierze wykorzystywany, ale jest jeszcze kilka kwestii, które można by było usprawnić. Chciałabym zachęcić ludzi z kujawsko-pomorskiego i nie tylko, by odwiedzali to miasto. Wiele osób choćby z pobliskich miejscowości nie wie nic o Chełmży, a szkoda. Mamy piękne jezioro, piękne widoki. Warto tu przyjechać, a nawet zostać na dłużej.

W podobnym tonie wypowiadał się także obecny na spotkaniu PR Manager konkursu Miss Polonia Igor Włodarczyk.

– Sukces Klaudii może być początkiem naszej dalszej współpracy z miastem. Laureatki konkursu Miss Polonia stają się ambasadorkami swoich miast i regionów, więc myślę, że to bardzo dobra okazja do tego, by pomyśleć o takiej współpracy i porozmawiać – mówił .

– Takiej sytuacji nie zastąpi żadne inne działanie promocyjne. Głęboko wierzę, że będziemy zacieśniać współpracę – dodawał burmistrz.

Klaudia Wonatowska już teraz zrobiła wiele dla promocji rodzinnego miasta i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. W działaniu wierna jest hasłu, które powtarza od dawna.

– Marzeń i planów jest bardzo dużo, ale, jak zawsze mówię – pracuj w ciszy, niech efekty robią hałas. Będę robiła wszystko, by godnie reprezentować Chełmżę i Miss Polonię – przekonuje.

Chełmżanka ma wszystko, by właśnie tak się stało. W parze z urodą idzie też bowiem wielkie serce.

– Stawiamy też na osobowość, na działanie. Nie tylko komercyjne, ale przede wszystkim społeczne i charytatywne. Naszą ideą jest hasło konkursu: piękno z przesłaniem. I to realizujemy w postaci wielu akcji społecznych. Wszystkie finalistki Miss Polonia, łącznie z Klaudią, włączyły się w akcję Korona z głowy. Zakasaliśmy rękawy i pomagaliśmy w trakcie pandemii kilkudziesięciu instytucjom – wyjaśniał Igor Włodarczyk.

Spotkanie w Urzędzie Miasta może więc być początkiem dalszego promowania Chełmży na arenie ogólnopolskiej. Klaudię Wonatowską czeka jeszcze wiele pracy. A efekty zrobią hałas.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *