Weź sprawy w swoje ręce! Rusza głosowanie nad budżetem obywatelskim powiatu toruńskiego 2020

Box2 Powiat toruński
Fot. Starostwo Powiatowe Toruń

Wieczór kabaretowy, Qulturoweekendy i zajęcia edukacyjne to tylko część z propozycji, które znalazły się na liście projektów z puli powiatowej w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Szereg kolejnych propozycji zapisanych zostało na liście w puli lokalnej. Które inicjatywy zyskają największe poparcie? Zdecyduj sam i zagłosuj!

O realizację inicjatyw ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2020 ubiegały się łącznie 52 projekty – 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Po weryfikacji wniosków przez pracowników starostwa, 4 zostały odrzucone ze względów merytorycznych.

REKLAMA

– Pod głosowanie poddajemy 31 projektów z puli lokalnej oraz 17 z puli powiatowej – informują nadzorujący proces wyboru.

Kto może głosować na projekty z budżetu obywatelskiego 2020?

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.

Jeżeli ktoś zagłosuje na więcej niż jeden projekt w ramach danej puli – wszystkie głosy oddane przez tę osobę uznane zostaną za nieważne.

W jaki sposób można głosować?

 Przyjęto dwa sposoby głosowania:

-głosowanie w punkcie stacjonarnym, tj. w Starostwie Powiatowym w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, pokój 100 w następujących godzinach:

  • poniedziałek, środa, czwartek od 7:30 do 15:30,
  • wtorek od godz. 7:30 do 16:30,
  • piątek od godz. 7:30 do 14:30;

-korespondencyjnie, na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń – decyduje data stempla pocztowego.

Głos oddajemy za pomocą karty do głosowania, którą można pobrać na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Toruniu (www.powiattorunski.pl) lub też otrzymać w kancelarii budynku na I piętrze, w pokoju nr 100.

W kancelarii znajduje się także urna, do której należy wrzucić wypełnioną kartę do głosowania.

Do kiedy trwa głosowanie?

Głosowanie trwa do 4 października. W przypadku kart wysłanych drogą pocztową o zachowaniu terminu głosowania decyduje data stempla pocztowego.

O tym, który projekt wygra, zdecyduje liczba oddanych głosów. Szczegółowy regulamin również dostępny jest na stronie Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Wyniki głosowania opublikowane zostaną nie później niż 31 października na stronie www.powiattorunski.pl.

Na realizację tegorocznego budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego przeznaczono 250 tys. zł, z czego 120 tys. w puli lokalnej i 130 tys. zł w puli powiatowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *