Weź rower lub załóż wygodne buty i wyrusz na Zlot Pieczonego Ziemniaka!

Box2 Lubicz
Fot. Pixabay

Weź rower, załóż wygodne buty i wyrusz 21 września, wspólnie z Oddziałem Miejskim PTTK w Toruniu i przedstawicielami samorządu gminy Lubicz, w jesienny rajd krajoznawczy. Długość obu tras wyprawy pieszej to 7 km, rowerowej – ok. 40 km.

Wydarzenie organizowane jest w ramach XLVIII Zlotu Pieczonego Ziemniaka. Finał rajdu zaplanowano ok. godz. 12.00 nad jeziorem w Józefowie. Organizatorzy wyznaczyli dwie opcje trasy pieszej. Pierwsza rozpocznie się o godz. 10.20 w Krobi. Uczestnicy skierują się do Józefowa przez Mierzynek. Szlak drugi prowadzić będzie z Głogowa przez Szembekowo. 

REKLAMA

Miłośnicy jednośladów przejadą spod toruńskiego sklepu OBI (skrzyżowanie Szosy Lubickiej z ul. Turystyczną) do Lubicza Dolnego, Jedwabna i przez Młyniec Pierwszy dotrą nad jezioro w Józefowie. Start rajdu wyznaczono na godz. 10.00.

– Mieszkańcy gminy Lubicz mogą dołączyć do przejazdu w trakcie – w Lubiczu Dolnym przy sklepie Biedronka ok. godz. 10.30 – informują organizatorzy.

Finałem rajdu będzie wspólne ognisko z pieczonymi ziemniakami oraz poczęstunek w formie grochówki.

Nad jeziorem przygotowane zostaną także liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Wśród nich będzie m.in. konkurs na najciekawszą rzeźbę z wykorzystaniem ziemniaka, na program artystyczny związany z ziemniakiem oraz projekt następnego znaczka Zlotu Pieczonego Ziemniaka, wykonany na formacie kartki A4.

Podsumowanie imprezy, wraz z wręczeniem nagród, odbędzie się o godz. 13.00. Uczestnicy rajdu rowerowego wyruszą w drogę powrotną do Torunia przez Młyniec Pierwszy, Rogówko i Rogowo, Lipniczki, Koniczynkę oraz Papowo Toruńskie.

Zapisy chętnych do udziału w rajdzie prowadzi Marek Kwiatkowski z UG Lubicz pod nr tel. (56) 674 40 15 lub elektronicznie pod adresem m.kwiatkowski@lubicz.pl. Zapisani mieszkańcy gminy Lubicz wezmą udział w rajdzie bez uiszczania kwoty wpisowej. 

Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom ubezpieczenie. Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *