Weź rower lub załóż wygodne buty i wyrusz na Zlot Pieczonego Ziemniaka!

Box2 Lubicz
Fot. Pixabay

Weź rower, załóż wygodne buty i wyrusz 21 września, wspólnie z Oddziałem Miejskim PTTK w Toruniu i przedstawicielami samorządu gminy Lubicz, w jesienny rajd krajoznawczy. Długość obu tras wyprawy pieszej to 7 km, rowerowej – ok. 40 km.

Wydarzenie organizowane jest w ramach XLVIII Zlotu Pieczonego Ziemniaka. Finał rajdu zaplanowano ok. godz. 12.00 nad jeziorem w Józefowie. Organizatorzy wyznaczyli dwie opcje trasy pieszej. Pierwsza rozpocznie się o godz. 10.20 w Krobi. Uczestnicy skierują się do Józefowa przez Mierzynek. Szlak drugi prowadzić będzie z Głogowa przez Szembekowo. 

REKLAMA

Miłośnicy jednośladów przejadą spod toruńskiego sklepu OBI (skrzyżowanie Szosy Lubickiej z ul. Turystyczną) do Lubicza Dolnego, Jedwabna i przez Młyniec Pierwszy dotrą nad jezioro w Józefowie. Start rajdu wyznaczono na godz. 10.00.

– Mieszkańcy gminy Lubicz mogą dołączyć do przejazdu w trakcie – w Lubiczu Dolnym przy sklepie Biedronka ok. godz. 10.30 – informują organizatorzy.

Finałem rajdu będzie wspólne ognisko z pieczonymi ziemniakami oraz poczęstunek w formie grochówki.

Nad jeziorem przygotowane zostaną także liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Wśród nich będzie m.in. konkurs na najciekawszą rzeźbę z wykorzystaniem ziemniaka, na program artystyczny związany z ziemniakiem oraz projekt następnego znaczka Zlotu Pieczonego Ziemniaka, wykonany na formacie kartki A4.

Podsumowanie imprezy, wraz z wręczeniem nagród, odbędzie się o godz. 13.00. Uczestnicy rajdu rowerowego wyruszą w drogę powrotną do Torunia przez Młyniec Pierwszy, Rogówko i Rogowo, Lipniczki, Koniczynkę oraz Papowo Toruńskie.

Zapisy chętnych do udziału w rajdzie prowadzi Marek Kwiatkowski z UG Lubicz pod nr tel. (56) 674 40 15 lub elektronicznie pod adresem m.kwiatkowski@lubicz.pl. Zapisani mieszkańcy gminy Lubicz wezmą udział w rajdzie bez uiszczania kwoty wpisowej. 

Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom ubezpieczenie. Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *