Ważny termin dla rolników, którzy chcą przedłużyć płatności z ARiMR

ARiMR Box2 Wiadomości

Od 2 marca do 15 kwietnia będzie można składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oświadczenia, potwierdzające brak zmian w zeszłorocznych wnioskach o przyznanie płatności.

Rolnicy z gospodarstw mniejszych niż 10 ha muszą złożyć odpowiednie dokumenty, jeżeli chcą potwierdzić brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2019 r. lub jeżeli chcą ubiegać się o te same płatności co w poprzednim roku . Chodzi o takie płatności, jak jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie, płatność dodatkowa, płatność do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność do tytoniu, płatność dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi, wypłata pomocy na zalesianie, premia pielęgnacyjna i premię zalesieniową. Złożenie takiego wniosku jest równoznaczne z ponownym przyznaniem płatności na 2020 r.

REKLAMA

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe można składać w wersji papierowej od 2 marca w biurach powiatowych ARiMR lub od 15 marca za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Ostateczny termin na złożenie wniosku mija 15 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *