Ważny termin dla rolników, którzy chcą przedłużyć płatności z ARiMR

ARiMR Box2 Wiadomości

Od 2 marca do 15 kwietnia będzie można składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oświadczenia, potwierdzające brak zmian w zeszłorocznych wnioskach o przyznanie płatności.

Rolnicy z gospodarstw mniejszych niż 10 ha muszą złożyć odpowiednie dokumenty, jeżeli chcą potwierdzić brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2019 r. lub jeżeli chcą ubiegać się o te same płatności co w poprzednim roku . Chodzi o takie płatności, jak jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie, płatność dodatkowa, płatność do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność do tytoniu, płatność dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi, wypłata pomocy na zalesianie, premia pielęgnacyjna i premię zalesieniową. Złożenie takiego wniosku jest równoznaczne z ponownym przyznaniem płatności na 2020 r.

REKLAMA

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe można składać w wersji papierowej od 2 marca w biurach powiatowych ARiMR lub od 15 marca za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Ostateczny termin na złożenie wniosku mija 15 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *