Ważna informacja dla hodowców ryb. Krótki nabór wniosków o pomoc suszową

ARiMR
fot. Pixabay

Ruszył nabór wniosków o pomoc suszową, kierowaną do rolników, którzy prowadzą chów lub hodowlę ryb słodkowodnych. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 15 lipca. Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. 

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r., ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą od 1 do 15 lipca składać wnioski o dofinansowanie. O pomoc mogą starać się producenci rolni, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych, położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź. Warunkiem koniecznym jest posiadanie przez nich numeru identyfikacyjnego oraz złożenie do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdania za rok 2017 oraz 2018, zawierającego zestawienie powierzchni stawów rybnych oraz ilości wyprodukowanych ryb.

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. Wysokość pomocy dla jednego rolnika nie może być jednak większa niż 30 tys. euro.

Wnioski można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *