Wandale w Lubiczu Górnym – przez nich nie skorzystamy z publicznej toalety

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. Facebook Gminy Lubicz

Zniszczone dozowniki z mydłem i papierem, urwane elementy – tak wygląda publiczna toaleta w Lubiczu Górnym po ostatnim weekendzie. Z powodu wizyty wandali obiekt będzie przez jakiś czas nieczynny.

Toaleta znajduje się w pobliżu kompleksu sklepów i kompleksu sportowo-rekreacyjnego i była wyczekiwana przez wielu mieszkańców. Jednak przez tych, którzy nie szanują wspólnej własności, będzie ona nieczynna do momentu przyjazdu serwisu i naprawy. O zdarzeniu poinformowano na facebookowej stronie gminy Lubicz:

REKLAMA

Mieszkańcy komentujący sprawę nie kryją oburzenia:

Ręce opadają. Przykre jeszcze bardziej, że zrobili to raczej miejscowi, czyli nasze dzieci, czy wnuki. Rozmawiajmy, edukujmy, pilnujmy !!! Przydałaby się dotkliwa kara za taki wandalizm.

Jak jakimś cudem złapie się dewastanta na gorącym, to bym mu dał wszystkie place zabaw w Lubiczu do naprawy za karę. 30 godz/mc. Bo jak dostanie karę pieniężna, to dla niego to jak splunąć te 150 zeta.

Zacznijmy jako dorośli reagować na dewastację gówniarzy, bo póki co większość z nas przechodzi obojętnie na wiele sytuacji, dając im przyzwolenie! Rodzice nie nauczyli szacunku to obcy powinni…

Dewastacje miejsc publicznych są częstym problemem. Z powodu konieczności ich ciągłego remontu przeznacza się środki, które mogłyby posłużyć do postawienia nowych obiektów małej architektury.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *