Wandale grasują w gminie Czernikowo [ZDJĘCIA]

Box1 Czernikowo Wiadomości
Fot. Gminny Zakład Komunalny Czernikowo

Rozbijają szyby wiat przystankowych, wybijają lustra drogowe, wyrywają znaki, dewastują ogrodzenia. Koszty napraw pokrywane są z gminnego budżetu, co oznacza, że ponoszą je wszyscy mieszkańcy. Dla osoby, która wskaże sprawców zniszczeń czeka nagroda.

Gminny Zakład Komunalny w Czernikowa poinformował kilka dni temu, że na terenie gminy grasują wandale. To, niestety, nie pierwszy raz, gdy nieznani sprawcy niszczą gminne mienie. Tym razem powybijali szyby wiaty na przystanku autobusowym, zdewastowali ogrodzenie, powyrywali znaki i zniszczyli lustra drogowe.

REKLAMA

Niestety, dopóki nie znajdziemy sprawcy, naprawy wykonujemy własnym sumptem. Nie mamy wyjścia, bo zniszczone zostały bardzo istotne elementy, z których korzystają mieszkańcy, jak przystanek autobusowy – tłumaczy Wiktor Traczyk, kierownik GZK Czernikowo.

Koszty napraw pokrywa Gminny Zakład Komunalny, a więc de facto sami podatnicy, czyli mieszkańcy gminy.

Dewastacja cudzej własności, szczególnie publicznej, która służy nam wszystkim, budzi duży niepokój i jest oznaką braku szacunku dla pracy drugiego człowieka. Takie zachowanie niepokoi, gdyż każdy z nas może go doświadczyć w zakresie własnego mienia – informuje GZK.

GZK Czernikowo apeluje do mieszkańców o czujność i każdorazowe wskazywanie sprawców wandalizmu. Za pomoc czeka nagroda pieniężna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *