Walka o tytuł najlepszego w Polsce KGW. Ruszył konkurs

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Trwa etap wojewódzki Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Wszystkie chętne organizacje mogą przesyłać swoje zgłoszenia, wraz z krótkim filmikiem przedstawiającym działalność, do 23 marca. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne.

Celem konkursu jest m.in. promowanie działalności KGW, polegającej na podtrzymywaniu rodzimego folkloru i tradycji, wychowywaniu młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji, budowaniu lokalnych więzi wspólnotowych i rozwijaniu przedsiębiorczości kobiet. Etap wojewódzki konkursu rozpoczął się 2 marca. Z każdego województwa wyłonione zostanie najlepsze KGW, które będzie reprezentować region w etapie ogólnopolskim. Zgłoszenia do etapu wojewódzkiego można nadsyłać do 23 marca. Zgłoszenia muszą zawierać kartę zgłoszeniową, potwierdzenie wpisu koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich oraz krótki filmik, przedstawiający działalność koła. Materiał audiowizualny nie może być dłuższy niż 120 sekund i musi zawierać m.in. logo i nazwę KGW, najważniejsze informacje o kole, przedstawienie głównego profilu działalności oraz informacje o zrealizowanych inicjatywach.

REKLAMA

16 kół, które zwyciężą w etapie wojewódzkim przejdą do etapu ogólnopolskiego. Odbędzie się on 19 czerwca w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Tematem przewodnim etapu ogólnopolskiego będą regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne. Laureaci etapu ogólnopolskiego mogą liczyć na nagrody pieniężne. Za 1. miejsce 5 tys. zł, za 2. miejsce 3 tys. zł, a za 3. miejsce 2 tys. zł.

Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie konkursu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *