Walentynkowe propozycje dla piechurów i rowerzystów

Box2 Powiat chełmiński Powiat toruński Wiadomości
fot. Pixabay

Organizatorzy popularnego cyklu “Wędrówki rodzinne z PTTK” przygotowali dwa specjalne wydarzenia z okazji święta zakochanych. W sobotę odbędzie się wycieczka piesza, a w niedzielę walentynkowy rajd rowerowy.

Wydarzenia walentynkowe zostaną zorganizowane przez Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu. W sobotę 15 lutego odbędzie się 13-kilometrowa wycieczka piesza pod hasłem “19 Walentynki Chełmińskie”. Start o 7.25 z dworca autobusowego w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego. O 7.40 uczestnicy wyjadą do Grubna, gdzie zapoznają się z zespołem pałacowo-parkowym. Potem czeka ich piesza wycieczka do Chełmna i wiele atrakcji, przygotowanych przez organizatorów corocznej imprezy. Po zwiedzeniu kilku zabytków miejskich i wzięciu udziału w Festiwalu Dobrego Jedzenia i Piwa, uczestnicy udadzą się na Jezioro Starogrodzkie.

REKLAMA

W niedzielę 16 lutego PTTK razem z Klubem Turystyki Kolarskiej „Przygoda” w Toruniu zorganizują “X Walentynkowy Rajd Rowerowy”. Start o 10:00 spod marketu Netto przy skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej i ul. Polnej. Zaplanowano trasę do Lulkowa, która łącznie wyniesie ok. 30 km. Na miejscu na rowerzystów czekają konkursy rekreacyjne i ciepły posiłek. Konieczne jest uiszczenie opłaty wpisowej. Rajd poprowadzi Bogdan Szczęsny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.